FASZYŚCI, czy to o nas mowa??? Wśród 60 tysięcy uczestników MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI byli i MARKOWIANIE

Bogusława Sieroszewska StowarzyszenieMPS

 21 listopada 2017    00:05

Nie milkną echa Marszu Niepodległości, chociaż od 11 listopada minął już tydzień. Dzieje się tak nie z powodu zamieszek i burd, które mogłyby zakłócać pokojowy przemarsz, ale z powodu niesprawiedliwej i kłamliwej oceny Marszu Polaków świętujących swoją Niepodległość, m.in przez europosłów z Brukseli takich jak Michał Boni.

Na zdjęciu (drugi od lewej): Jerzy Nowicki ps. Plastuś, żołnierz Armii Krajowej, warszawski rzeźbiarz i malarz.
W przededniu Dnia Niepodległości, tj. 9 listopada br., europoseł Michał Boni został zaproszony do historycznego Pałacyku Briggsów w Markach, aby mówić o umiłowaniu i rozumieniu przez niego wolności. Śmiem twierdzić, że parę dni po mareckiej prelekcji,  europoseł nie zdał egzaminu z wolności, kiedy to w Parlamencie Europejskim w Brukseli głosował przeciwko wolnym Polakom i wolnej Polsce, zarzucając jej brak praworządności i demokracji oraz głosując za nałożeniem sankcji na swoją Ojczyznę. Tak nie postępuje ten, kto twierdzi, że kocha i rozumie wolność.  Od razu widać jak nieszczere były rozmowy europosła Boniego o jego rzekomym umiłowaniu wolności.
Ponadto, europosłowie "totalnej opozycji", do których należy Michał Boni, pogardliwie wypowiadający się na temat Marszu Niepodległości w Warszawie, wyzywając uczestników od "faszystów",  odmawiają Polakom prawa do godnego świętowania Dnia Niepodległości. Odmawiają prawa 60 tysiącom Polaków, również markowianom, którzy 11 listopada br. przeszli  ulicami Warszawy w pokojowym Marszu, dumni ze swojej polskości, wiary w Boga i przynależności do Kościoła.
Czy możliwe, aby hasło "MY CHCEMY BOGA"  tak rozjątrzyło lewacką i masońską Brukselę, że pozwoliła sobie na  nazwanie uczestników patriotycznego Marszu Niepodległości "faszystami"?  Trzeba jasno powiedzieć, że nazywanie Polaków "faszystami" nie odbywało się jedynie w brukselskich kuluarach, lecz na forum Parlamentu Europejskuego, który głosował za specjalną poprawką do rezolucji wymierzonej przeciwko Polsce. W tejże poprawce czytamy, że Parlament Europejski "apeluje do rządu polskiego o podjęcie stosownych działań w związku z ksenofobicznym i faszystowskim marszem, który miał miejsce w Warszawie w sobotę 11 listopada 2017 r. oraz o zdecydowane potępienie tego marszu".
Oprócz osób z Marek i Pustelnika, udających się na  Marsz indywidualnie, udział w nim wzięła znana markowianom Grupa Historyczna "Niepodległość", którą współtworzy rodzina Państwa Kaczyńskich z Zieleńca. Dowódcą grupy rekonstrukcyjnej jest pan Andrzej Górski. Rekonstruktorzy szli na przodzie Marszu Niepodległości wraz z oddziałem rekonstrukcyjnym Błękitnej Armii Generała Hallera oraz oddziałem Żołnierza Wyklętego, legendarnego partyzanta, bohatera ziemi mieleckiej i kolbuszowskiej -  Wojciecha Lisa ps. "Mściciel".  (videorelacja z Marszu  KLIKNIJ TUTAJ)  Wojciech Lis był dowódcą partyzanckiego oddziału Armii Krajowej - WiN, walczącego przeciw Niemcom i Sowietom, NKWD, UB i MO w Puszczy Sandomierskiej, który wchodził w skład oddziałów Zgrupowania mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora".
Kiedy słyszymy epitet "faszyści" płynący z Brukseli pod adresem tysięcy Bogu ducha winnych uczestników Marszu Niepodległości 2017, nasuwa się analogia do zniesławiania Żołnierzy Wyklętych, którego dopuszczali się komuniści, nazywając ich "bandytami" i "kolaborantami Hitlera". "Faszyści" to obrażanie w podobnym tonie. Możemy tylko ubolewać nad Brukselą i zastanawiać się czy nie jest to oznaka, że neomarksiści coraz częściej dochodzą do głosu w Parlamencie Europejskim? Czy historia czasem nie zatoczyła koła? 
Marsz Niepodległości 2017  Official Aftermovie    KLIKNIJ TUTAJ
tekst: Bogusława Sieroszewska

Galeria

zdjecie: 105800
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
zdjecie

Bogusława Sieroszewska

Wiceprezes Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego z dyplomami Cambridge. Zajmuje się nauczaniem języka angielskiego w Markach i Warszawie, również przez skype'a!

Pasja - najnowsza historia Polski: Żołnierze Niezłomni Powstania Antykomunistycznego, Sierpień'80, marecka historia angielskich Braci Briggsów, fabrykantów i dobrodziejów Marek, opisana osobiście w Roczniku Mareckim tom II.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry