Święty Mikołaj już szykuje sanie

START:    10 grudnia 2017

Paweł Pniewski UMMarki Marki2020 OPS

 21 listopada 2017    16:00

Wielu z Was już wie, co się kroi, gdy pojawia się taka zimowa czapeczka. Tak, tak, znowu zaczynamy akcję "Święty Mikołaj mieszka w Markach". I to już po raz dziewiąty.

Dzięki tej inicjatywie każdej zimy sprawiamy radość ponad setce przedstawicieli najmłodszego pokolenia. I tak też - dzięki Waszej hojności - będzie w tym roku. Szukamy ludzi o wielkim sercu, którzy chcą pomóc dzieciom z ubogich rodzin mareckich. Tym dzieciom, których rodziców nie stać na spełnianie ich wigilijnych marzeń. Pomaga nam w tym Ośrodek Pomocy Społecznej, który jak mało kto zna mapę mareckiego ubóstwa. Dzieci piszą listy, my je otrzymujemy, a następnie szukamy osób, które chcą sprawiać radość najmłodszym. Często ich treść chwyta za serce - dzieci piszą m.in. o ciepłych butach, kurtce czy pampersach dla siostry.

Nasi darczyńcy kontaktują się z koordynatorem i wybierają list (y). Potem jest czas na realizację i zapakowanie tych marzeń. Gdy prezent jest gotowy, odbiera go koordynator. Ostatni etap to dostarczenie prezentów - prawdopodobnie w ostatnim przedświątecznym tygodniu. Za logistykę przedsięwzięcia odpowiada organizator - Grupa Marki 2020, a przede wszystkim Kasia i Marcin Dąbrowscy. Nasi koordynatorzy proszą chętnych o kontakt esemesowy (509 191 488) - obiecują, że oddzwonią do każdego zainteresowanego (od 8 do 16 pracują na paliwo do sań św. Mikołaja). Swój akces można też zgłaszać za pośrednictwem Facebooka na stronie akcji Św. Mikołaj mieszka w Markach lub e-mailowo (marcin-dabrowski@tlen.pl).

- Składam gorące podziękowania wszystkim darczyńcom, koordynatorom oraz pracownicom Ośrodka Pomocy Społecznej, bez których sprawienie gwiazdkowej radości dzieciom byłoby niemożliwe - mówi Jacek Orych, burmistrz i jeden z ojców mareckiego Św. Mikołaja, który objął tegoroczną edycję honorowym patronatem.

Grupa Marki 2020

Spot promocyjny akcji "Święty Mikołaj mieszka w Markach" nagrany przez aktorów Teatru Kwadrat w Warszawie

Galeria

zdjecie: 105868
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry