XV Mistrzostwa Polski w warcabach aktywnych 64' pod Patronatem Burmistrza Miasta Marki

Michał Suchecki UKSStruga

 21 listopada 2017    22:37

W sobotę 18.11.2017 już po raz piętnasty UKS Struga zorganizował Mistrzostwa Polski w warcabach aktywnych 64-polowych. Jak co roku - zawody odbyły się w Zespole Szkół nr 2 w Markach. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Marki.

W tegorocznych mistrzostwach wzięło udział 67 zawodników z klubów: UKS Roszada Lipno, Komorzanka Komorze, Olymp Błonie, KSNiS Hetman Lublin, Diagram Mińsk Mazowiecki, Grom Złota Dama Poczesna, MDK 1 Bydgoszcz, Mazovia Mińsk Mazowiecki, SIN Razem Świecie, OKS Sokół Wrocław i UKS Struga.

Sędzią głównym był Michał Suchecki, który przeprowadził rozgrywki w trzech głównych kategoriach (dz. i chł. do lat 13 i open) z wyłonieniem najlepszych zawodników wśród dziewcząt i chłopców do lat 8, 10 i 16 oraz w kat. kobiet w ramach kategorii open.

Zawody uroczyście otworzyła Dyrektor ZS 2 Elżbieta Piszcz oraz Wiceburmistrz Dariusz Pietrucha. Jak przystało na Mistrzostwa Polski, nie zabrakło biało-czerwonej flagi i głośno odśpiewanego Hymnu Narodowego.

Po sprawnym przeprowadzeniu blisko 6-godzinnych rozgrywek przyszła pora na ogłoszenie wyników i nagrodzenie najlepszych.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Kat. OPEN:
1. Marcin Grzesiak UKS Struga Marki
2. Mateusz Niczyporuk UKS Roszada Lipno
3. Filip Kuczewski UKS Roszada Lipno

Kat. dziewcząt do lat 13:
1. Aleksandra Łukomska UKS Komorzanka Komorze
2. Klaudia Adamczyk UKS Struga Marki
3. Joanna Stachowiak UKS Roszada Lipno

Kat. chłopców do lat 13:
1. Jakub Broma UKS Struga Marki
2. Kacper Waś UKS Struga Marki
3. Tymoteusz Myszuk UKS Roszada Lipno

Kat. kobiet:
1. Martyna Lipka UKS Roszada Lipno
2. Marta Ruta UKS Roszada Lipno
3. Ludwika Moczulska UKS Struga Marki

Najlepszy zawodnik:
do lat 16: Martin Banaszek UKS Struga Marki
do lat 10: Mateusz Wysokiński UKS Roszada Lipno
do lat 8: Filip Gotowski MDK 1 Bydgoszcz

Najlepsza zawodniczka:
do lat 10: Patrycja Tomczak UKS Komorzanka Komorze
do lat 8: Amelia Jankowska UKS Komorzanka Komorze

Puchary, dyplomy oraz nagrody pieniężne (zgodnie z regulaminem wpisowe było przeznaczone na nagrody) wręczali zwycięzcom Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych oraz Wiceburmistrz Dariusz Pietrucha.

Cieszymy się z wyników, bowiem wśród nagrodzonych aż 6 zawodników to warcabiści z Marek! Zwycięstwa zawodników UKS Struga potwierdziły, że wciąż jesteśmy czołowym polskim klubem w warcabach klasycznych. Ale żeby utrzymać tę zaszczytną pozycję, trzeba nieustannie pracować. W innych klubach też nie brakuje talentów. Jak wypadną nasi liderzy i młodsi zawodnicy na kolejnym turnieju - przekonamy się już w najbliższą sobotę, kiedy to w Wiązownie zostanie rozegrany kolejny turniej z cyklu Grand Prix Mazowsza 2017. Trzymamy kciuki !

Elżbieta Suchecka

Galeria

zdjecie: 105931
fot. 1
fot. 2
fot. 3

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry