Powstanie Marecka Rada Seniorów

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 30 listopada 2017    06:29

Seniorze, Twój głos będzie bardziej słyszalny.Nie ma co ukrywać. Jako społeczeństwo starzejemy się. W tej chwili osoby po sześćdziesiątce stanowią 22 proc. ogółu obywateli, ale szybko ten odsetek urośnie do 40 proc.

- Będziemy w przyszłości najstarszym społeczeństwem Unii Europejskiej i już teraz musimy wprowadzać zmiany korzystne dla obecnych i przyszłych seniorów - mówi Przemysław Wiśniewski z Fundacji Zaczyn, która prowadziła konsultacje społeczne na temat utworzenia Mareckiej Rady Seniorów (MRS).

- Chcemy, by głos seniorów było lepiej słychać. Często są to środowiska rozproszone, które nie mają odpowiedniej siły przebicia. To się teraz zmieni - podkreśla burmistrz Jacek Orych, który w 2016 r. wystąpił z inicjatywą powołania MRS.

Przepisy samorządowe pozwalają na utworzenie takiego ciała opiniującego. W tej sprawie władze naszego miasta chciały oddać głos środowisku seniorskiemu. Widać, ze taki organ jest potrzebny, bo w spotkaniach konsultacyjnych wzięło udział ponad 200 osób!

Na środowej sesji Rada Miasta, na wniosek burmistrza, jednogłośnie zaakceptowała uchwałę w sprawie powołania MRS oraz nadania jej wypracowanego m.in. przez seniorów statutu. Obecni na posiedzeniu mieszkańcy przyjęli tę decyzję oklaskami.

Galeria

zdjecie: 106108
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry