Marcovia 0 - 1 Podlasie Sokołów Podlaski

Paweł Jaczewski Marcovia

3 sierpnia 2009    09:20

Marcovia przegrała z drużyną jedenastą drużyną IV ligi mazowieckiej północnej Podlasiem Sokołów Podlaski 0:1.

Piwko

W pierwszej połowie dwa słupki po strzałach Groszka (świetne podanie Grodzkiego) i chwilę później Piwko. Podlasie miało dobrą okazje już w 2. minucie. Po zamieszaniu w naszym polu karnym oddali 3. strzały, dwa z nich zostały zablokowane a na koniec znakomicie obronił Matusiak.
Po zmianie stron goście mieli doskonałą sytuację na strzelenie bramki jednak w sytuacji sam na sam górą był Darek Rosiński. Z naszej strony najwięcej okazji miał Piwko, ale zabrakło mu dzisiaj szczęścia.
Bramkę straciliśmy w 80 minucie. Zawodnik Podlasia przeprowadził akcję lewą stroną i uderzył mocno w słupek. Na nasze nieszczęście piłka po odbiciu spadła pod nogi ich napastnika, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w pustej bramce. Kilka minut później mogliśmy wyrównać, ale Ratke trafił w poprzeczkę.
Mecz ogólnie mógł się podobać. Było dużo okazji z obydwu stron, Marcovia zaprezentowała się przyzwoicie i gdyby tylko dopisało jej szczęście to mogła się pokusić o wysoką wygraną.
Wg. mnie na wyróżnienie zasługuje cały zespół, ale kilku zawodników warto wyszczególnić.. Świetnie bronili Darek Matusiak i "Bolek", Piwko wyraźnie szukał gry jednak zabrakło mu zimnej krwi w podbramkowych sytuacjach. Niezłe zmiany dali też Płócienniczak i Ratke. Zdecydowanie jednak najlepszy na placu był Grodzki. Nasz obrońca był nie do przejścia. Ponadto angażował się także w akcje ofensywne. Jego współpraca z Tomkiem Biernackim z każdym meczem jest coraz lepsza.
W sparingach wynik jest mniej ważny, liczy się gra. I po tym meczu uważam, że Marcovia pomimo braku kilku podstawowych zawodników zagrała na tyle dobrze, że można być optymistą jeśli chodzi o awans.