Wyjątkowe spotkanie.

Anna Konopka SP4

 3 grudnia 2017    18:30

W naszej szkole w dniu 27 listopada uczniowie klas 7 mieli wyjątkowe spotkanie z Panią Zofią Pilecką - Optułowicz, która jest córka rotmistrza Witolda Pileckiego, który był wyjątkową postacią walki o wolną Polskę a którego Polska Ludowa skazała na karę śmierci za walkę przeciwko Wolnej Polsce.
Pani Zofia, mimo swoich 84 lat potrafiła nawiązać bardzo dobry kontakt w trakcie spotkania, a odpowiadając na zadawane pytania o swoim Ojcu rotmistrzu Pileckim, czy o swoich dziejach, poszukiwaniach prwdy o nim, miejsca pochówku, czy spraw najbardziej ważnych w życiu, takich jak rodzina, dom, szacunek do otaczającego świata czy słowa - Prawda, Honor, Ojczyzna, często wzruszała się i zachęcała do poszukiwania prawdziwej historii i umiejętności doceniania prawdziwej wolności, która jest dana i zadana młodemu pokoleniu. Pani Zofia Pilecka jest żywym dowodem, że należy cenić życie i czas który powinniśmy mądrze wykorzystać.

Józef Kamisiński

Galeria

zdjecie: 106154
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry