Kolacja dla darczyńcy ponownie na deskach dawnej sceny teatralnej w Markach. Zapraszamy.

START:    10 grudnia 2017

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 2 grudnia 2017    22:00

Szanowni Państwo,

22 października 2017 r. w 100-lecie głównych obchodów jubileuszowych parafii św. Izydora Oracza w Markach, aktorzy amatorzy ze Stowarzyszenia "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA", wystawili sztukę teatralną pt.: KOLACJA  DLA DARCZYŃCY, czyli jak ks. Jakub Dąbrowski kościół w Markach budował wg  scenariusza Bogusławy SieroszewskiejKLIKNIJ TUTAJ

Sztuka oparta na faktach historycznych spodobała się mieszkańcom Marek i wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom zapraszamy bardzo serdecznie na powtórkę przedstawienia, które odbędzie się na deskach dawnej sceny teatralnej w Domu Katolickim 10 grudnia 2017 r. w niedzielę o godz. 13.15 - bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12:00.

Tuż przed samym spektaklem wystąpią dla Państwa dzieci z przedszkola "Dziecięcy Raj" z Marek i zaśpiewają piosenkę - przyszły hymn Marek, który zaczyna się następującymi słowami: Marki- Pustelnik-Struga- trójmiastem moim jest. Tu płynie rzeka Długa i Czarna ma swój bieg (...)

Zaś bezpośrednio po przedstawieniu odbędzie się wigilijne spotkanie opłatkowe z przybyłymi na spektakl mieszkańcami i poczęstunek.

Jednocześnie informujemy, że data powtórki przedstawienia, tj. 10 grudnia 2017 r. nie została wybrana przypadkowo, albowiem dokładnie w tym dniu, 118 lat temu, odprawiono w kościele pierwszą Mszę Św.

Zapraszamy Wszystkich Państwa bardzo serdecznie

OBSADA:

ks. Jakub Dąbrowski - Artur Rytel-Andrianik,

 

Flora Briggs - Bogusława Sieroszewska,

 

John Briggs - Zbigniew Paciorek,

Alfred Briggs - Tomasz Paciorek,

 

Augusta Briggs - Agnieszka Szafrańska,

hrabia Maksymilian Małachowski - Robert Mielczarek,

 

hrabina Augusta Małachowska - Anna Grochowska,

Szlomo Halber - Marcin Tuźnik,

gosposia Jadzia - Grażyna Kurek

Galeria

zdjecie: 106161
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry