Droga do wybudowania drogi

Paweł Pniewski UMMarki

 14 grudnia 2017    11:12

Przygotowaliśmy dla Państwa przewodnik o procedurach, które musimy przejść, by zrealizować inwestycję drogową.

Mamy w Markach około 70 km dróg gruntowych i tyleż samo asfaltowych, bardzo często już w nienajlepszym stanie. W tej kadencji realizujemy około 4-5 km dróg rocznie (najczęściej w opcji z budową kanalizacji deszczowej lub drenażem). Widzą Państwo efekt końcowy, czyli etap robót i oddania drogi do użytku. Ale zanim do etapu wykonawstwa dojdziemy, pokonujemy procedury, których realizacji wymaga od nas prawo. Niestety, o czym sami Państwo się przekonają, trzeba na nie poświęcić mnóstwo czasu. Na dodatek poniższy terminarz nie obejmuje sytuacji, w których pojawiają się spory i problemy. Wystarczy brak porozumienia z operatorami mediów w trakcie projektowania, zaskarżenie pozwoleń, brak ofert w przetargu lub kolizja w trakcie wykonywania prac, by realizacja inwestycji była dłuższa niż w opisie.

Galeria

zdjecie: 106368
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry