Listopadowe nowości

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 29 października 2007    14:37

00000012.JPGAgnieszka Frączek
"Wesołe bajki"
To zbiór wierszowanych legend polskich, opowiedzianych na nowo przez Agnieszkę Frączek w sposób zabawny, a czasem zaskakujący. Na nowo poznamy tu Wawelskiego Smoka, Bazyliszka, Szewczyka Dratewkę, Warszawską Syrenkę i innych wesołych mieszkańców krainy wyobraźni.

00000022.JPGRobert Myśliwski
"Siedem supełków. Bajki, które pomagają wychowywać" Dorota Zawadzka poleca i radzi
Dorota Zawadzka: " Bajki wychowawcze z moim komentarzem pozwolą Wam lepiej zrozumieć Wasze dzieci i przekazać im to, co ważne." Opowieści zawarte w tej książce pomagają rodzicom spojrzeć na świat oczami dziecka, zrozumieć jego emocje i marzenia. Dzieci natomiast będą mogły wyciągnąć z nich wnioski, które pragną im przekazać rodzice.

0000003.JPGRoman Dyboski
"Siedem lat w Rosji i na Syberii"
Wspomnienia prof. Romana Dyboskiego to osobista, wzruszająca opowieść o akademickim uczonym, którego losy rzuciły w brudne odmęty wojny. Specjalista od literatury angielskiej zostaje zmobilizowany do armii austrowęgierskiej i rychło dostaje się do rosyjskiej niewoli. Jeniecki los rzuca go na Syberię, gdzie znajduje później swe miejsce w formujących się tam oddziałach polskich. Było to dobre miejsce do obserwowania okropności wojny.

0000004.JPGRoger N. Morris
"Miłosierna siekiera"
Bohater "Zbrodni i kary" Fiodora Dostojewskiego, Porfiry Pietrowicz na tropie kolejnej zagadki. Ddociekliwy jak Sherlock Holmes, nieustępliwy jak porucznik Colombo - prowadzi śledztwo, docierając do najmroczniejszych i najbardziej tajemniczych miejsc Petersubrga. Domów publicznych, schronisk biedoty, salonów, a nawet cel klasztornych. Podejrzanych jest kilku, każdy miał powód, by zabić...

0000005.JPGWacław Krupiński
"Głowy piwniczne"
Piotr Skrzynecki, Wiesław Dymny, Zygmunt Konieczny, Halina Wyrodek, Zbigniew Preisner, Anna Szałapak, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Grzegorz Turnau - Piwnica pod Baranami, legendarny krakowski kabaret, widziany i opisany przez jej artystów. Wspomnienia i anegdoty zza kulis, sprzed jedynego w garderobie lustra, znad piwnicznych stolików, z nocnych posiadów w mieszkaniu Na Groblach u Piotra Skrzyneckiego, z autokarowych dyskusji i sprzeczek podczas podróży zagranicznych. Książka Krupińskiego powstała z jego rozmów z artystami Piwnicy, to barwna, anegdotyczna, czasem bardzo osobista historia kabaretu - tworzących go ludzi, przyjaźni, oczekiwań, a także rozczarowań. Wzbogacona licznymi fotografiami i rysunkami piwnicznych artystów, tekstami piosenek, skeczy - jest zaproszeniem do magicznego świata krakowskich wieczorów kabaretowych.

0000006.JPGThomas R.P. Mielke
"Sakriversum"
Początek XIV wieku - papiestwo przegrywa walkę o wladzę nad kontynentem z władcami świeckimi. Kończy się pewna epoka. Zamykane są budowy monumentalnych katedr. Pod dachem jednej z nich budowniczy Roland von Coburg buduje enklawę - Sakriversum. Początek małej społeczności dają jego pozamałżeńskie dzieci, Gudrun i Lancelot. Zasady funkcjonowania Sakriversum są genialne, zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach, dzięki nim jego mieszkańcy przetrwają setki lat, wojny, zarazy i klęski żywiołowe, aż do roku 2018, kiedy bomby neutronowe gaszą życie na Ziemi. Jedynym ocalonym z katastrofy jest potomek budowniczego katedry - Teofil von Coburg. A także mieszkańcy Sakriversum, którzy koniec ludzkości przetrwają w ołowianym schronie...

00000019.JPGIldefonso Falcones
"Katedra w Barcelonie"
To napisana z rozmachem powieść historyczna. Fascynująca panorama średniowiecza przedstawiająca blaski i cienie feudalnej Katalonii w dobie religijnych i społecznych niepokojów, nietolerancji i wojen. W magicznej scenerii Barcelony rozgrywa się historia wielkich namiętności, tragicznych miłości, zdrad, spisków i zemsty...

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry