Odblaskowy przedszkolak

Paweł Pniewski UMMarki

 4 stycznia 2018    13:39

Ponownie ruszamy z programem edukacyjnym dla najmłodszych dzieci.

"Każdy uczeń, nawet mały
zna na pamięć te sygnały
i odróżnia na ulicach
wszystkie znaki na tablicach"


To fragment piosenki na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. By nie były to tylko puste słowa, po raz drugi wdrażamy program "Odblaskowy przedszkolak".

- Dzieciństwo jest okresem, kiedy mózg człowieka jest najbardziej otwarty  na nowe doświadczenia, dzięki czemu uczy się najszybciej i najwięcej. Dzięki programowi przygotujemy dzieci do samodzielności w ruchu drogowym, przekażemy im wiedzę i umiejętności zwiększające ich bezpieczeństwo - mówi Paweł Paczek, koordynator Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego.


Na spotkaniach przedszkolaki dowiedzą się m.in. jak zachowywać się podczas poruszania się po chodniku (pojedynczo lub parami).

- Będziemy rozpoznawali kolory sygnalizacji świetlnej oraz znaków drogowych. Ważne zasady to LPL, czyli odwracanie głowy w lewo, prawo i ponownie w lewo, stojąc na pasach i przejściach dla pieszych - mówi Paweł Paczek.


Podkreśla, że zajęcia będą dobrym przygotowaniem do ćwiczeń w terenie. W salach przedszkolnych zostanie ustawione mini miasteczko ruchu (sygnalizacja, dwie ulice, przejście dla pieszych, autochodziki).


- Zapraszam przedszkola do umawiania się na spotkania w sprawie "Odblaskowego przedszkolaka" - zachęca Paweł Paczek.

Kontakt:
Tel. 604-051-843
e-mail pawel.paczek@marki.pl

Zobacz galerię zdjęć z zajęć TUTAJ

Galeria

zdjecie: 107047
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry