Warsztaty Enkaustyki - pierwsze spotkanie w ferie w bibliotece

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 17 stycznia 2018    14:12

Enkaustyka to sztuka stara ,,jak świat?, bo znana już w starożytności. Polega na malowaniu płynnym woskiem za pomocą pędzelka lub specjalnej łopatki. W wydaniu bardzo nam współczesnym, to malowanie kredkami woskowymi za pomocą żelazka.

Może to wydawać się dziwne, dopóki samemu się nie spróbuje.
Dnia 17 stycznia 2018 r w  Bibliotece Publicznej  z Okazji Dnia Babci i Dziadka zostały zorganizowane warszaty dla dzieci mieszkających w Markach, gdzie pod czujnym okiem pań bibliotekarek same mogły nauczyć się podstaw tej techniki. Enkaustyka jest bardzo wdzięcznym zajęciem, bo zawsze można uzyskać ciekawy, niepowtarzalny obrazek, niezależnie od zdolności plastycznych.
Jest też bezpieczna, jeśli zachowamy podstawowe zasady bezpieczeństwa. Warsztaty wszystkim bardzo się podobały. Dzieci wykonały piękne kartki z życzeniami, jak również wysłuchały wierszy Wandy Chotomskiej "Dzień babci" i "Dzień dziadka" ze zbioru  ,, Kogel-mogel".
Korzystając z okazji chcielibyśmy złożyć wszystkim babciom i dziadkom najserdeczniejsze życzenia przede wszystkim zdrowia, pociechy z wnuków oraz dużo, dużo uśmiechu.

Galeria

zdjecie: 107279
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry