Przetarg na rozbudowę Dwójki

Paweł Pniewski SP2 UMMarki

 29 stycznia 2018    12:16

Na oferty wykonawców tej bardzo ważnej inwestycji czekamy do 12 lutego.

- W ubiegłym roku szkolnym kształciliśmy 535 uczniów, w tym roku mamy już 600. W obecnym stanie lokalowym przyjęcie kolejnych klas wydaje się niemożliwe - mówiła w grudniu ubiegłego roku na łamach biuletynu Marki.pl Katarzyna Łempicka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2.


Liczymy, że sytuacja w "Dwójce" ulegnie diametralnej zmianie. Mareckie Inwestycje Miejskie - komunalna spółka, która realizuje inwestycje edukacyjne - ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i wykonanie kompleksowej rozbudowy, przebudowy i remontu placówki przy ul. Szkolnej. To kolejne postępowanie, które ma pozwolić mareckiej edukacji na lepsze funkcjonowanie. W ubiegłym roku oddaliśmy rozbudowaną i wyremontowaną "Jedynkę" przy ul. Okólnej. Niedawno zostały też podpisane umowy na rozbudowę przedszkola przy Dużej oraz budowę filii SP2 przy Okólnej. W toku jest także postępowanie na budowę szkoły przy Wspólnej (wpłynęła jedna oferta).


Na oferty dotyczące zaprojektowania i przebudowania szkoły przy Szkolnej Marecki Inwestycje Miejskie czekają do 12 lutego.


 - Mam nadzieję, że przetarg potoczy się bez niespodzianek i będzie można podpisać umowę z wykonawcą jeszcze w lutym, by cały harmonogram rozbudowy został dotrzymany. Już niedługo się przekonamy, czekajmy na dobre oferty od sprawnych wykonawców - napisał na FB burmistrz Jacek Orych.


Samorządowiec podkreśla, że w podobnej formule była realizowania inwestycja przy Okólnej.


- Zebraliśmy dużo doświadczeń przy rozbudowie "Jedynki". Wykorzystamy je, by prace jak najmniej wpływały na funkcjonowanie szkoły - komentuje burmistrz.


W planach są m.in. wybudowanie nowej części edukacyjnej, wyburzenie starej hali i budowa nowej, budowa nowego bloku żywieniowego. Po zmianach w koncepcji udało się tak zaplanować inwestycję, by pozostały oba boiska. Jedno z nich zostanie przykryte balonem i będzie mogło być wykorzystywane także w okresie zimowym.

Na czas robót przy Szkolnej klasy nauczania początkowego będą pobierały nauki w nowej filii przy ul. Okólnej.

Galeria

zdjecie: 107731
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry