Z widokiem na rodzinny dom - spotkanie autorskie

START:    8 lutego 2018

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 31 stycznia 2018    13:27

Serdecznie zapraszamy 8.02.2018 r. (czwartek) o godz. 18:00 na poetycki wieczór autorski Klaudii Natalii Jaissle.

Do 2009 roku mieszkanka Marek. Uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 2 w Markach im. Żołnierzy Armii Krajowej w Markach, studiowała w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW oraz w ramach Programu MOST na Uniwersytecie Jagiellońskim. W trakcie studiów zaczęła tworzyć krótkie formy poetyckie nazwane Kroplami (2009). Mieszka i pracuje w Dusseldorfie w Zachodnich Niemczech.

W 2013 r. wydaje zbiór poezji pt.:"Pomiędzy", który odnosi się do doświadczeń emigracyjnych, jak i do stanu podróżowania, również w sferze duchowej. Cykle "Krople&Pomiędzy" zostały wydane w jednym tomie w Wydawnictwie Książkowym IBiS i były zaprezentowane jesienią 2015 r.w ramach VIII-ego Festiwalu Poezji Słowiańskiej. Spotkanie odbyło się w Domu Polonii oraz w Muzeum Literatury na Starym Mieście w Warszawie.

Wiosną 2017 r. w ramach XVII -ego Światowego Dnia Poezji UNESCO Klaudia Jaissle zaprezentowała swój drugi zbiór poezji pt.: "Widok" w języku polskim, niemieckim, francuskim i włoskim.

Festiwal Poezji Słowiańskiej i Światowy Dzień Poezji UNESCO odbyły się pod kierunkiem Aleksandra Nawrockiego - ich twórcy i organizatora przy współpracy Redakcji POEZJA dzisiaj, którego to czasopisma jest twórcą i redaktorem naczelnym.

Galeria

zdjecie: 107816

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry