II Ogólnopolski Letni Obóz Goju Ryu Karate Do Seiwa Kai-Wałcz 2009

Piotr Wysocki UKSSanchin

 11 sierpnia 2009    11:26

W dniach 20-30.07.2009 r w Wałczu odbył się II Ogólnopolski Letni Obóz Goju Ryu Karate Do Seiwa Kai. Po przyjeździe i zapoznaniu z bazą ośrodka rozpoczęły się treningi. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy szkoleniowe, uwzględniające poziom zaawansowania. Grupa "młodsza" realizowała program techniczny do poziomu 6 kyu włącznie (Kihon, Kata Gekisai Ichi i Ni oraz Saifa i Sandan Uke Kumite). Grupa ?starsza? to trening Kata mistrzowskich Saifa, Seiyunchin, Sanseru, Shisochin i Seipai oraz zaawansowanego Kihon w pozycji Neko Ashi Dachi. Prowadzący zajęcia sensei Piotr Wysocki główny nacisk położył na naukę i doskonalenie form Seiyunchin, Sanseru i Shisochin omawiając szczegółowo wykonywane techniki. Następnym etapem był trening Bunkai wym. Kata. Sensei demonstrował zastosowanie danej techniki w różnych aplikacjach. Jak wiadomo każda forma Goju Ryu przedstawia inną zasadę wykorzystywaną w walce, więc kolejnym krokiem było wprowadzenie przerobionego materiału do Goju Kumite?i wtedy się zaczęło? O ile z Bunkai radziliśmy sobie w miarę dobrze, to zastosowanie zasad w wolnej (nie ustawianej) walce nastręczało najwięcej problemów. To pokazuje ile jeszcze mamy do zrobienia. W przerwach ?dla odpoczynku? ćwiczyliśmy Kake aby więcej wykorzystywać Ju (miękkość) podczas pracy z partnerem. Każde zajęcia zaczynały się i kończyły wykonaniem Kata Sanchin i Tensho jako bazy Goju Ryu.

Letni obóz to nie tylko treningi Karate Do, uczestnicy mieli do dyspozycji boisko do piłki nożnej i siatkówki. Skwapliwie korzystaliśmy też z kąpieliska i zjeżdżalni, która była tylko do naszej dyspozycji. Zainteresowani mieli możliwość rozgrywania meczy w badmintona i tenisa stołowego. W trakcie dwóch chłodniejszych dni odwiedziliśmy kryty basen w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Wałcz-Bukowina.

Pewnego wieczoru gościliśmy także wojów z Drużyny Wojów Grodu Wałcz, którzy wykonali dla nas pokaz walk na miecze, tańców oraz opowiadali o ekwipunku bojowym i zwyczajach z okresu IX-X wieku. Największym jednak zainteresowaniem cieszyła się konkurencja przeciągania liny oraz strzelanie z łuku o naciągu 25 kg. Większość z nas nie miała wystarczającej siły aby ten łuk napiąć nie mówiąc o trafieniu w tarczę, ale walczyliśmy dzielnie ;-)

Wycieczki na ?czarodziejską górkę? (nasz autobus wraz z uczestnikami wzorowo wjechał pod górę na wyłączonym silniku), most wiszący (jedyny taki w Polsce) i nad Morze Bałtyckie do Kołobrzegu były dopełnieniem aktywnie spędzonego czasu.

W trakcie trwania obozu obchodziliśmy również imieniny Krzysztofa i imieniny oraz urodziny Marty, były torty, świeczki, słodkości i drobne upominki od organizatorów. MNIAM

Pod koniec zgrupowania tradycyjnie odbyły się egzaminy na stopnie kyu, tym razem tylko 11 osób otrzymało promocję, gratulujemy. Odbył się też Turniej w Kata z podziałem na 4 kategorie wiekowe, aby wyeliminować tak niesprawiedliwe IV miejsce, organizatorzy zdecydowali się na dwa III miejsca. Poniżej przedstawiam wyniki:
Rocznik urodzenia 2002 - 2001
I miejsce - Mateusz Zawadzki,
II miejsce - Aleksandra Szewczyk,
III miejsce - Zuzanna Węgierska,
III miejsce - Mateusz Socha.

Rocznik urodzenia 2000 - 1999
I miejsce - Marcin Szczepankowski.
II miejsce - Bartosz Wronka,
III miejsce - Alicja Zawadzka,
III miejsce - Kamil Łasiński.

Rocznik urodzenia 1998 - 1997
I miejsce - Justyna Pianka,
II miejsce - Wiktoria Zawadzka,
III miejsce - Katarzyna Banasik,
III miejsce - Aleksandra Jakubczak.

Rocznik urodzenia 1996 i starsi
I miejsce - Damian Czerniakiewicz,
II miejsce - Paweł Wardziak,
III miejsce - Alicja Wysocka,
III miejsce - Małgorzata Florczyk.

Korzystając z pogody (jakimś sposobem w trakcie obozu omijały nas ulewy a nawet deszczyki ;-)) zajęcia odbywały się w terenie, w wodzie i w sali treningowej.

W obozie brali udział zawodnicy reprezentujący kluby Karate Do z Płocka, Stargardu Szczecińskiego, Szczecina i Marek k/Warszawy, a także zaproszeni goście ze szkół Shotokan, Kyokushin i Koryu Uchinadi.

W tym miejscu chciałabym podziękować sensei Zbigniewowi Rucie z KKT Wałcz za umożliwienie korzystania z maty TATAMI, która bardzo się przydała w trakcie Bunkai, oraz wojom z Drużyny Wojów Grodu Wałcz za zorganizowanie pokazu. Wsparcia w postaci dofinansowania udzielił też Urząd Miasta Marki i Mazowiecki Kurator Oświaty, przez co obóz był bogatszy o dodatkowe atrakcje ? DZIĘKUJEMY!

[gallery]

Więcej zdjęć na www.karate-marki.pl

Prezes UKS "SANCHIN"
Monika Wysocka

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry