Trzy drogowe przetargi

Paweł Pniewski UMMarki

 31 stycznia 2018    18:32

W środę, 31 stycznia, marecki ratusz ogłosił trzy przetargi na budowę ulic: Bema, Czackiego i Hoovera.

W ubiegłym roku prowadziliśmy modernizację ulicy Równej. W tym chcemy zrealizować prace w sąsiedniej ulicy - Bema. W środę (31 stycznia) ogłosiliśmy przetarg na modernizację tej drogi. Przewidywana są m.in. budowa kanalizacji deszczowej (woda będzie odprowadzana do studni chłonnych) oraz nowej nawierzchni. Droga będzie mieć 5 m. szerokości i zostanie ułożona z kostki brukowej. Ponadto przewidzieliśmy przebudowę zjazdów, dojść do posesji, plac do zawracania pojazdów osobowych oraz odtworzenie zieleni po zakończeniu robót budowlanych. Prace projektowe zrealizowały Mareckie Inwestycje Miejskie.

Na oferty wykonawców czekamy do 15 lutego. O wyborze zwycięzcy przetargu zdecydują dwa czynniki: cena oraz okres gwarancji i rękojmi.


Szczegóły TUTAJW tej kadencji samorządu w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 1 wyremontowaliśmy ulice: Głowackiego, Równą, Staszica i Kołłątaja. W tym roku asfaltową nawierzchnię powinna otrzymać także ulica Czackiego. W środę (31 stycznia) ogłosiliśmy przetarg na jej przebudowę. Oprócz twardej nawierzchni ulica zostanie odwodniona. Projekty wykonały Mareckie Inwestycje Miejskie.


Na oferty wykonawców czekamy do 15 lutego. O wyborze zwycięzcy zdecydują dwa kryteria: cena oraz gwarancja i rękojmia.


Szczegóły TUTAJ

 

Sąsiadująca z Bandurskiego ulica w tym roku powinna zmienić się nie do poznania. 31 stycznia ogłosiliśmy przetarg na kompleksową modernizację tej drogi. Projekt przygotowały Mareckie Inwestycje Miejskie.


Droga w Hoovera będzie mieć charakter dojazdowy (klasa D). Nawierzchnia ulicy zostanie ułożona z kostki brukowej. Zanim do tego dojdzie, wyłoniony w przetargu wykonawca zrealizuje prace kanalizacyjne. Przede wszystkim zostanie zbudowane odwodnienie tej drogi, ponadto uzupełnione przyłącza sanitarne i wodociągowe. Na Hoovera zabłysną także latarnie.


Warunkiem jest oczywiście rozstrzygnięcie przetargu. Na oferty  potencjalnych wykonawców czekamy do 16 lutego. O wyborze zwycięzcy zdecydują dwa czynniki: cena oraz okres gwarancji i rękojmi.


Szczegóły TUTAJ

Galeria

zdjecie: 107824
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry