Liryczny wieczór autorski - Bogusławy Sieroszewskiej. Zapraszamy!

START:    17 lutego 2018

Tomasz Paciorek MOK StowarzyszenieMPS

 3 lutego 2018    23:13

Szanowni Państwo,

w imieniu autorki mareckich inscenizacji o angielskiej rodzinie Briggsów oraz poetki patriotycznej MARECKI OŚRODEK KULTURY oraz STOWARZYSZENIE MARKI-PUSTELNIK-STRUGA zapraszają Państwa bardzo serdecznie w sobotę 17 lutego 2018 r. o godz. 18:00 na AUTORSKI WIECZÓR liryczno-muzyczny poezji BOGUSŁAWY SIEROSZEWSKIEJ inspirowanej liryką Słowackiego, Lechonia oraz muzyką Chopina.

Przy akompaniamencie Krzysztofa Zajkowskiego poetka zaprezentuje kilka swoich patriotycznych wierszy o Markach i Polsce oraz zaśpiewa piosenki o Sybirakach i Żołnierzach Wyklętych, aby w ten sposób uczcić ich święto przypadające na 10 lutego i 1 marca.

Patriotycznym akcentem wieczoru poetka pragnie zainaugurować w Markach obchody Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Zapraszamy. Wstęp wolny

NOTA BIOGRAFICZNA

Bogusława Anna Sieroszewska ur. 1970, związana z naszym miastem od urodzenia - ukończyła marecką "Jedynkę". Absolwentka Wydziału Filologii Angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego (2003). W 1996 roku, po 4-letnim studiowaniu języka i literatury angielskiej w Londynie, uzyskała dyplom Uniwersytetu Cambridge, Diploma of English Studies.

Od ponad 20 lat na terenie Marek prowadzi działalność Nauczania Języka Angielskiego i Tłumaczenia.

Pasjonuje się historią Polski, m.in. Żołnierzami Wyklętymi podziemia antykomunistycznego takimi jak słynna Sanitariuszka "Inka", Generał Nil oraz Rotmistrz Pilecki, jak również  Golgotą Wschodu Narodu Polskiego. Z historii Sierpnia 80 zachwyca ja postać Anny Walentynowicz oraz Andrzeja Kołodzieja.

Jest aktywną działaczką Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga, pełniącą obecnie funkcję wiceprezesa.

Autorka scenariuszy teatralnych o historii angielskiej rodziny Briggsów osiadłej w Markach w 1883 roku.  Inscenizacje pt. Imieniny Flory Briggs, Wesele u Briggsów, Kolacja dla Darczyńcy wystawiane w Pałacyku Briggsów oraz Mareckim Ośrodku Kultury od lat uświetniają mareckie wydarzenia  typu Marecką Noc Muzeów, Mareckie Wianki, pikniki parafialne, a ostatnio 100-lecie parafii Św. Izydora w Domu Katolickim. Od trzech lat wciela się w rolę Flory Briggs. Dzięki sztuce i reaktywacji lokalnego teatru, promuje nieprzecenioną rolę i znaczenie rodziny Briggsów dla rozwoju Marek oraz krzewi wśród  markowian angielską kulturę i tradycję.

Inicjatorka nawiązania kontaktu i współpracy z władzami samorządowymi Marek i Bradford.

Autorka  utworów poetyckich, opiewających polską historię oraz piękno ojczystej ziemi, jak również nasze rodzime, mareckie wydarzenia sprzed lat.

Wraz z mężem Dariuszem wychowują dwie nastoletnie córki - Ninę i Liwię.

 

Galeria

zdjecie: 107892
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry