Noworoczny Turniej Warcabowy

Michał Suchecki UKSStruga

 9 lutego 2018    23:28

W pewną mroźną sobotę w Zespole Szkół nr 2 w Markach zebrało się mnóstwo dzieci i dorosłych. Słychać śmiechy, podekscytowanie... Ale jaki może być tego powód? Czyżby dzieci miały obowiązkowe lekcje? Na plakatach logo UKS Struga, herb miasta i wielki pluszowy miś... No to już wszystko jasne - TURNIEJ MISIOWY!!!!!

3 lutego 2018 roku w Zespole Szkół nr 2 w Markach już po raz jedenasty odbył się Noworoczny Turniej Warcabowy, znany wszystkim jako Misiowy. Przyjechały do nas dzieci z całych Marek oraz z okolicznych miejscowości (m.in. Słupna, Nadmy, Guzowatki a nawet z Warszawy). Na listach startowych było aż 64 zawodników. Wszyscy chcieli zagrać w tym szczególnym turnieju warcabowym.

Dzieci grały w dwóch kategoriach: klasy 0-3 oraz 4-6, a kategorię młodszą powiększyli także zawodnicy z przedszkoli. Turniej ma charakter otwarty i zawsze uczestniczy w nim dużo dzieci, nie trzeba mieć specjalnych licencji, czy dużego doświadczenia warcabowego. Tu swoją warcabową przygodę i pierwsze kroki przy warcabnicy stawiają nawet najmłodsi zawodnicy.

Dobrym duchem, który zawsze pomaga UKS Struga jest Burmistrz Miasta Marki. I tak samo było tym razem - kolejny raz patronat nad turniejem objął Pan Jacek Orych - Burmistrz Miasta Marki.

Dzięki temu wsparciu UKS Struga - organizator turnieju - mógł sprostać trudnemu zadaniu, które jest główną ideą turnieju - zapewnić nagrody dla KAŻDEGO zawodnika.Jest to chyba jedyny turniej w Polsce, na którym każde dziecko otrzymuje nagrodę i to bez względu na zajęte miejsce w klasyfikacji.

Uroczystego otwarcia dokonali przedstawiciele miasta: Burmistrz - Pan Jacek Orych, Wiceburmistrz - Pan Dariusz Pietrucha oraz Pani Agnieszka Lużyńska - Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu. Wszyscy gorąco powitali dzieci oraz opiekunów i życzyli wytrwałości i powodzenia w turnieju.

Patronat medialny zapewniła - jak zawsze - redakcja Tuby Marek, która przeprowadziła także wywiad z najmłodszymi zawodnikami.

Dzięki uprzejmości Dyrekcji Zespołu Szkół nr 2, warcabiści mieli wspaniałe warunki do gry. Turniej rozegrano w trakcie 7 rund, a każda z nich mogła trwać nawet 20 minut. Dzieci z przejęciem i pełnym profesjonalizmem podchodziły do każdej partii - mimo, że nie każdy dosięgał z krzesełka nogami do podłogi to wszyscy bacznie śledzili pionki na warcabnicy :). Niektórzy dopiero pierwszy raz uczestniczyli w zawodach warcabowych i z zaciekawieniem przyglądali się pracy sędziego oraz zapoznali się z zasadami używania zegara podczas partii. Rodzice nie mogli się nadziwić, że dzieci są tak skupione i uważne w trakcie gry i sami z niecierpliwością oczekiwali wyników każdej partii.

Organizatorzy zapewnili też wsparcie techniczne dla zawodników. Wszyscy chętni mogli zasięgnąć porady u starszych i bardziej doświadczonych zawodników - Kuby i Martina.
A żeby każde dziecko było uśmiechnięte i zadowolone, można było wesoło pomalować buźki. Pani Teresa - również zawodniczka UKS Struga - pięknie malowała wszystkie chętne dzieci a także rodziców:)

Głównym sędzią turnieju była Pani Edyta Suchecka, a pomagali jej Kuba i Martin, którzy dawno temu sami zaczynali na ,,Misowym''.

Po zakończonym turnieju, sędziowie liczyli punkty, a dzieci miło spędziły czas przy warcabowym kinie oraz wesołych zgadywankach. Można było chwilkę odpocząć po trudnych zmaganiach.

Po ostatecznym podsumowaniu wszystkich rund i podliczeniu punktów wyłonieni zostali najlepsi zawodnicy Noworocznego Turnieju Warcabowego.

W kategorii klas 0-3 najlepsze miejsca zajęli:
1. Szymon Repelowicz
2. Adrianna Koszewska
3. Wojciech Piotrowski

W kategorii klas 4-6 na podium stanęli:
1. Mateusz Muzaj
2. Michał Muzaj
3. Julia Chalaba

Uroczystej dekoracji najlepszych zawodników dokonali zaproszeni goście. Puchary i dyplomy wręczyli zawodnikom Pan Jacek Orych - Burmistrz Miasta Marki, Pan Arkadiusz Werelich - Przewodniczący Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym oraz Pani Anna Werelich - Wicedyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Markach.

Każdy z zawodników mógł sobie sam wybrać nagrodę, a pierwszeństwo mieli ci, którzy zajęli wyższe miejsca w klasyfikacji. Wybór był ogromny - stoły uginały się pod ciężarem i ilością nagród - były gry planszowe, maskotki, modele, książki z zagadkami, sprzęt sportowy, puzzle i wiele, wiele innych. Dzieci długo nie mogły się zdecydować, co wybrać.

Turniej zakończył się pamiątkowym zdjęciem zaproszonych gości i wszystkich zawodników.

W imieniu zawodników, rodziców i własnym serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi za objęcie patronatem Noworocznego Turnieju Warcabowego.


***
Organizatorzy serdecznie dziękują też wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc przy turnieju. Mimo, że są niewidoczni dla innych, wykonują mnóstwo ciężkiej pracy. Dziękujemy - jesteście niezastąpieni!!!

Joanna Broma

Galeria

zdjecie: 108185
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry