2017-02-15 pierwsza rocznica śmierci ŚP. Krystyny Klimeckiej

MOK Marki MOK

 12 lutego 2018    15:03

Mija pierwsza rocznica śmierci Krystyny Klimeckiej (15.07-1946-15.02.2017), założycielki i dyrektorki Mareckiego Ośrodka Kultury od 15 marca 1984 do 30 czerwca 2016 roku, całym sercem oddanej inicjatorki i organizatorki wydarzeń kulturalnych, dzięki którym MOK stał się kluczowym punktem na kulturalnej mapie miasta. Za swoją działalność otrzymała medale i odznaczenia: odznaka ?Zasłużony Działacz Kultury?(1984), srebrny medal "Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej" (2009), medal ?Pro Patria? (2013), odznaka honorowa ?Zasłużony dla Kultury Polskiej? (2016), medal pamiątkowy ?Pro Masovia? (2016), w uznaniu zasług dla miasta Marki i jego mieszkańców otrzymała nadany pośmiertnie tytuł Zasłużony dla Miasta Marki (2017).


15 lutego 2018 roku (czwartek) o godz. 18.00 w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Markach przy ul. Jutrzenki 26 zostanie odprawiona MSZA ŚWIĘTA za Jej duszę, o czym zawiadamia Syn z Rodziną


Galeria

zdjecie: 108307
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry