Spotkanie z Klaudią Natalią Jaissle - naprawdę Światowy Dzień Poezji w Markach

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 14 lutego 2018    12:27

W świecie zwykle obchodzony 21 marca - ustanowiony w 1999 roku przez UNESCO . W Markach świętowaliśmy poetycko 8 lutego późnym wieczorem - z przyczyn szczególnych,
a mianowicie gościem Biblioteki Publicznej Miasta Marki  była poetka , która urodziła się i wychowała w Markach, mieszka w Dusseldorfie,
a swoje wiersze prezentowała już na spotkaniach w Niemczech i we  Włoszech, w czasie  Światowych Dni Poezji w Warszawie i VII Festiwalu Poezji Słowiańskiej.
Klaudia Natalia Jaissle (rocznik 1982)jest autorką trzech zbiorów poezji tłumaczonych na język niemiecki, francuski i włoski.: "Krople& Pomiędzy", "Widok" i "Paleta barw".
W świat poezji Klaudii Jaissle wprowadził zgromadzonych gości Aleksander Nawrocki - poeta, krytyk, tłumacz i  wydawca,od 1992 roku właściciel wydawnictwa IBIS, redaktor naczelny miesięcznika "POEZJA dzisiaj",organizator Światowych Dni Poezji pod patronatem UNESCO i Festiwalu Poezji Słowiańskiej.  Wiersze zasłuchanym uczestnikom spotkania czytała Agnieszka Lużyńska, a komentowała sama poetka opowiadając o okolicznościach w jakich powstawały - tych wewnętrznych ale,  też  tych na zewnątrz - przyrodą, ludźmi,zwierzętami. Poetycki dialog między Paniami wprowadził słuchaczy w świat magiczny - świat ciszy, zachwytu,podróży, pejzaży znad polskiego morza i  upalnego włoskiego południa, wspomnień, tęsknoty za najbliższymi.
Ks Jose David Albeza Asencio w komentarzu do zbioru "WidoK" napisał: "Dla poetów każda sytuacja życiowa może stać się źródłem inspiracji, nawet ta najmniej oczekiwana.
Trudno tego nie dostrzec w dziele Klaudii Jaissle, Polki mieszkającej w Niemczech, która ubiera swoje myśli w konkretne, a zarazem bardzo osobiste słowa...". Dostrzegli to również obecni na spotkaniu. Klaudia Jaissle zauroczyła publiczność otwartością, skromnością, ciekawością świata, wrażliwością, ale też mnogością talentów. Jest bowiem również autorką prac plastycznych - pięknych "koralikowych" obrazów, które również mogliśmy podziwiać 8 lutego w czasie spotkania.
Przeżyliśmy tego wieczoru  magiczne chwile - nieobecnych zapraszamy  do czytania i kontemplowania świata z wierszami Klaudii Natalii Jaissle.

Galeria

zdjecie: 108345
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry