Turniej GP Mazowsza w warcabach w SP 3 w Markach

Michał Suchecki UKSStruga

 21 lutego 2018    18:47

Kalendarz imprez warcabowych w tym roku jest mocno napięty. Niesieni jeszcze emocjami Turnieju Misiowego, wpadliśmy w wir organizacji kolejnych zawodów. 17 lutego - tym razem w Szkole Podstawowej nr 3 w Markach - rozegrany został II turniej z cyklu Grand Prix Mazowsza 2018 w warcabach. Frekwencja dopisała. Swoje umiejętności zaprezentowali warcabiści z 5 klubów oraz zawodnicy niezrzeszeni.

Nad wszystkim czuwali niezawodni sędziowie.

Uroczystego otwarcia oraz powitania przybyłych gości i zawodników dokonała Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Pani Beata Szczypkowska, która wyraziła ogromne zadowolenie z faktu, iż tak wielu młodych ludzi w dobie wszechobecnej techniki jest zafascynowanych pięknem gry w warcaby. Sędzia główny przypomniał kilka spraw regulaminowo-organizacyjnych i życzył wszystkim dobrej gry. Nastąpiły uściski dłoni i rywalizacja się rozpoczęła.

Jak zwykle czas szybko mijał, runda goniła rundę i zanim zorientowaliśmy się, zawody dobiegły końca. Przed uroczystym ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród zwycięzcom wszystkich czekała mała niespodzianka. Okazało się, że jedna z zawodniczek UKS Struga, Agata Orłów właśnie w sobotę skończyła 13 lat. Wszyscy odśpiewali gromkie 100 lat, a prezes klubu pan Jarosław Suchecki wręczył Agatce jej artystyczny portret, który wykonała utalentowana plastycznie koleżanka klubowa - Klaudia Adamczyk. Dla Agaty był to podwójnie szczęśliwy dzień, gdyż stanęła ona na podium w swojej kategorii.

Zwieńczeniem zawodów było uhonorowanie zwycięzców medalami, dyplomami oraz upominkami. Oczywiście był czas na wspólne zdjęcia. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

Kategoria do lat 8:
1. Jóśk Bartosz - UKS Struga Marki
2. Jóśk Krystian - UKS Struga Marki
3. Padzik Łukasz - MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki

Kategoria do lat 10:
1. Waś Natalia - UKS Struga Marki
2. Repelowicz Szymon - UKS Struga Marki
3. Zalewski Filip - GKS Diagram Mińsk Mazowiecki

Kategoria do lat 13:
1. Mazurowski Bartosz - OKS Sokół Wrocław
2. Orłów Agata - UKS Struga Marki
3. Piotrowski Piotr - UKS Struga Marki

Kategoria do lat 16:
1. Moczulska Ludwika - UKS Struga Marki
2. Waś Kacper - UKS Struga Marki
3. Adamczyk Klaudia - UKS Struga Marki

Kategoria Open:
1. Dudkiewicz Karol - LKS Olymp Błonie
2. Stacewicz Jakub - LKS Olymp Błonie
3. Wocial Marcin - GKS Diagram Mińsk Mazowiecki


Podsumowując, cały turniej był świetnie zorganizowaną imprezą, dającą niepowtarzalną okazję do spotkania wspaniałych dzieciaków i dorosłych, oddanych swojej pasji, jaką jest gra w warcaby. Zawodnicy dali z siebie wszystko, nie tracąc przy tym najważniejszych cech, które ich łączą: przyjaźni, uśmiechu i dobrej zabawy w duchu zdrowej rywalizacji.

Chciałabym serdecznie podziękować przedstawicielce SP nr 3 pani Natalii Małaszewicz za pomoc w organizacji zawodów oraz rodzicom, którzy cierpliwie obserwowali, zachęcali i dzielnie wspierali swoje pociechy.

Gratuluję wszystkim uczestnikom i życzę wielu sukcesów. Z niecierpliwością będę oczekiwała spotkania na kolejnej imprezie warcabowej.

Gorąco pozdrawiam,
Joanna Repelowicz

Galeria

zdjecie: 108474
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26
fot. 27
fot. 28
fot. 29
fot. 30
fot. 31
fot. 32
fot. 33
fot. 34
fot. 35
fot. 36

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry