Uroczysta Msza św. z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Markach. Zapraszamy!

START:    4 marca 2018

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 22 lutego 2018    22:46

Szanowni Państwo, zapraszamy Państwa bardzo serdecznie 4 marca 2018 r. na godz. 10:30 do kościoła parafii św. Izydora w Markach na uroczystą Mszę św. w intencji Żołnierzy Wyklętych, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę oraz o Boże błogosławieństwo dla żyjących i nagrodę dla zmarłych.

Program uroczystości:

Godz. 10:00 śpiewanie pieśni patriotycznych przed kościołem. Śpiew poprowadzi Bogusława Sieroszewska ze Stowarzyszenia MARKI-PUSTELNIK-STRUGA wraz z członkami Uniwersytetu III Wieku w Markach.

Godz. 10:30 uroczysta Msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych. We Mszy św. wezmą udział poczty sztandarowe mareckich organizacji społecznych, szkół, kombatanci oraz członkowie Grupy Historycznej Niepodległość*  z dowódcą Andrzejem Górskim na czele.

Bezpośrednio po Mszy św. ok godz. 11:30 odbędzie się inscenizacja historyczna ukazująca dzieje żołnierzy wyklętych po II wojnie światowejRekonstruktorzy z Grupy Historycznej Niepodległość przedstawią mieszkańcom scenę z ulicznego aresztowania. Link z inscenizacji z roku ubiegłego. KLIKNIJ TUTAJ.

Dodatkowo uroczystość uświetni konna grupa rekonstrukcyjna OLK (Ochotnicza Liga Kobiet) Stajni "FRAJDA" w Markach z dowódcą Piotrem Wyszomierskim na czele.

Organizatorem uroczystości jest Stowarzyszenie MARKI-PUSTELNIK-STRUGA,  GH Niepodległość i Towarzystwo Miłośników Polskiej Tradycji i Kultury. 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" - polskie święto państwowe poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych.

 Zapraszamy!

*Grupa Historyczna Niepodległość powstała w 2011 roku w Krakowie z inicjatywa pewnego rekonstruktora następnie współzałożycielem grupy w Warszawie był mieszkaniec Marek, Andrzej Górski i grupa jest wszędzie tam, gdzie potrzebuje ich Ojczyzna. Grupa oddaje hołd Polskim Bohaterom tam, gdzie za Polskę walczyli,przelewali krew i oddawali za Nią życie. 1.03.2016 dowódca grupy Andrzej Górski został za swoją działalność został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Srebrnym Krzyżem Zasługi, a 3 listopada 2017 przez Szefa Urzędu d/s Kombatantów, ministra Jana Józefa Kasprzyka, odznaczeniem "PRO PATRIA".

Galeria

zdjecie: 108515
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry