Obchody 89. rocznicy Bitwy Warszawskiej

Paweł Pniewski

 14 sierpnia 2009    00:32

Starosta Powiatu Wołomińskiego gorąco zachęca  mieszkańców Marek do wzięcia udziału w obchodach 89. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Dzięki bogatemu programowi tegorocznych uroczystości, każdy markowianin może znaleźć najbardziej odpowiadającą mu formę uczczenia tego wydarzenia, a przy tym otrzymać gwarancję miło spędzonego weekendu. Oto treść zaproszenia:

Szanowni Państwo,

W imieniu własnym oraz Burmistrzów i Wójtów Gmin Powiatu Wołomińskiego serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w obchodach 89 rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej , zwanej "Cudem nad Wisłą".


W powiecie wołomińskim każdego roku czcimy pamięć uczestników Wojny 1920r., obrońców Warszawy, Polski i Europy przed nawałą bolszewicką. Walczącym Polakom dane było stanąć naprzeciw przeważających sił przeciwnika w obronie niepodległej i suwerennej Ojczyzny oraz w obronie chrześcijaństwa i wszystkich wnoszonych przez nie w cywilizację wartości.


Bogaty program, obfitujący w wiele wydarzeń patriotycznych, religijnych, kulturalnych i sportowych jest hołdem oddawanym uczestnikom wydarzeń, bohaterom Ziemi Wołomińskiej i Radzymińskiej. Współczesnemu widzowi wydarzenia te mają przypominać i przybliżać historię kraju i regionu, pogłębiać jego wiedzę, a także sprzyjać kształtowaniu ducha patriotyzmu oraz poczucia dumy narodowej.Starosta Wołomiński
Maciej UrmanowskiPełny program obchodów znajduje się pod adresem www.bitwawarszawska.pl w zakładce "Uroczystości gminne".

Szersze informacje o uroczystej Mszy św. w mareckim kościele św. Andrzeja Boboli w Strudze znajdują się na portalu marki.net we wpisie "89 Rocznica Bitwy Warszawskiej".

Galeria

zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry