Indonezja. Po drugiej stronie raju - spotkanie autorskie z Anną Jaklewicz

START:    8 marca 2018

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 27 lutego 2018    16:21

Biblioteka Publiczna Miasta Marki (ul. Lisa Kuli 3A) zaprasza 8.03.2018 r. (czwartek) o godz. 18:00 na spotkanie z podróżniczką, archeologiem i autorką książek podróżniczych Anną Jaklewicz. 

""Nazywam się Anna Jaklewicz i jestem podróżniczką, archeologiem i autorką książek podróżniczych. Do tej pory wydałam dwie książki, które ukazały się nakładem wydawnictwa Bezdroża. Najnowsza, "Indonezja. Po drugiej stronie raju" to nowość z 2017 roku, która otrzymała wyróżnienie Festiwalu Sztuki Mediów MEDIATRAVEL w Łodzi.
Na książkę składa się pięć rozdziałów - pięć historii z podróży po odległych rejonach kraju:

            1.PIĄTA PŁEĆ -  Opowieść o androgenicznych szamanach, odsłaniająca konflikt między świętością a naturą ludzką

            2. MORSCY CYGANIE - Legendarni ludzie-ryby i rybacy uwikłani w międzynarodowy proceder nielegalnego połowu ryb przy pomocy cyjanku potasu i bomb własnej produkcji

            3. WYSPY KORZENNE - Historia krwawych podbojów kolonialnych i konfliktów etnicznych, rozgrywająca się w cieniu drzew muszkatołowych i wonnych goździkowców

            4. ŚMIERĆ W TANA TORAJA  - Świat, w którym pogrzeby są ważniejsze niż wesela, zmarli traktowani jak żywi, a ceną za pozaziemski raj jest śmierć setek bawołów

            5. LUDZIE LASU -  Spotkanie z rdzennymi mieszkańcami lasów tropikalnych, których dziewiczy świat ulega szybkim zmianom pod wpływem kontaktów z cywilizacją".

Więcej na www.annajaklewicz.pl.

Zapraszamy!

Galeria

zdjecie: 108729
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry