Paweł Jaczewski Marcovia UMMarki

16 sierpnia 2009    23:30

Marcovia po ładnym meczu pewnie pokonała Wicher Kobyłka 3:0.

Relacja i skład w dalszej części wiadomości.

Statystyki relacje, tabele, termin następnego meczu i wiele innych ciekawych informacji o Marcovii znajdziesz na marcovia.yoyo.pl.

Kibiców Wichru około 250, Marcovii około 100.

Ciekawostka : Paweł Skrok ostatni mecz Wicher - Marcovia (na boisku w Kobyłce) rozegrał w barwach Marcovii, wtedy (w naszych barwach) również puścił również 3 bramki, a Marcovia przegrała wtedy 0:3.

Skład :

12 Dariusz Matusiak

___

6 Łukasz Zalewski (60' -> 21 Roland Kosiński)

11 Patryk Ratke

8 Konrad Kowalski (78' -> 23 Adrian Płócienniczak)

__

7 Rafał Piwko (66' -> 9 Marek Milewski)

13 Łukasz Fijołek (66' -> 16 Norbert Petasz)

___________________________________________

1 Krzysztof Ratajczyk

31 Michał Kowalski

15 Sławomir Kozłowski

Trener : Krzysztof Etmanowicz.

Kibiców : Wichru - około 250, Marcovii - około 100.

Minuta po minucie :

7' - Róg dla nas - piłka na wysokości środka pola karnego po kopnięciu przez któregoś z graczy leci w górę, na 12 metrze dopada do niej Fijołek i zamiast uderzyć, próbuje przyjąć i w efekcie traci futbolówkę.

10' - Z 20. metra uderza potężnie Arek Kostrzębski, piłka odbita jeszcze od któregoś obrońcy wychodzi na róg.

14' - Fijołek wychodzi z akcją, Skrok wychodzi do piłki na 16. metr i wybija ją do boku do niej dopada Konrad Kowalski idealnie dośrodkowuje na głowę Łukasza i ten umieszcza piłkę w siatce.

23' - Piłkarze Wichru źle ustawili pułapkę ofsajdową i lewą stroną wychodzi Groszek, biegnie do 10 metra - idealnie zagrywa do Fijołka, a ten wbiegając pole karne wślizgiem uderza piłkę i mamy 2:0.

29' - Pierwsza groźna akcja gospodarzy. Dośrodkowanie z prawej strony, jednak odbiorca podania naciskany przez Grodzkiego oddaje niecelny strzał.

32' - Kinio mija obrońcę i podaje do Piwka, który jest sam na sam, ale zamiast uderzyć, próbuje zwodem minąć wracającego obrońcę, nie udaje mu się to i traci piłkę.

37' - W środku pola Kostrzębski podaje do Groszka ten rewelacyjnie zagrywa do Piwka, który uderza potężnie pod poprzeczkę i zdobywa trzecią bramkę dla Marcovii. Skrok bez szans.

42' - Dobra akcja Wichru, ale Matusiak szybko zażegnuje niebezpieczeństwo.

Pierwsza połowa to nasza hegemonia na boisku, Wicher próbuje, ale ich akcje kończą się często w środku boiska.

45' - 55' - Pierwsze kilka minut po przerwie to przewaga przeciwnika, z której nie wynikła żadna groźna sytuacja.

54' - Rzut wolny dla Wichru z około 25. metrów wykonany lekko po ziemi, Matusiak nie miał problemów ze złapaniem piłki.

56' - Kowal w dogodnej sytuacji - jednak będąc z prawej strony próbuje technicznie w długi górny róg i piłka przelatuje ponad bramką.

57' - Piwko wychodzi z akcją, ma jednego obrońcę przed sobą, zatrzymuje się, podaje do Groszka, który jest sam na sam z lewej strony boiska, jednak źle przyjmuje i Skrok pewnie łapie.

65' - Groźnie pod naszą bramką - kilka błędów pod rząd popełniają nasi obrońcy, jednak Wicher nie potrafi tego wykorzystać i kończy się na strachu.

70' - Po faulu Grodzkiego Wicher wykonuje rzut wolny na 20. metrze. Gracz z Kobyłki mocno uderza, jednak minimalnie nad poprzeczką, zdecydowanie najgroźniejsze uderzenie Wichru w całym meczu.

75' - Petasz ciekawym zwodem mija obrońcę rywala, uderza, próbuje lobować Skroka, jednak przelatuje nad bramką.

76' - Groszek sam na sam z lewej strony pola karnego mija golkipera Wichru, uderza, jednak wybijają obrońcy przeciwnika.

80' - Kolejna zmarnowana 100% akcja - Milewski widząc Skroka, który niepotrzebnie wyszedł na 25. metr lobuje go i uderza do pustej bramki, jednak tak lekko, że bramkarz zdążył wrócić.

81' - Błyskawiczna odpowiedź gospodarzy, jednak mocny strzał z prawej strony broni Matusiak.

88' - Zielak spod naszej bramki długim podaniem uruchamia Milewskiego, który biegnie kilka metrów z piłką i zagrywa na głowę Petasza, jednak strzał z łatwością wyłapuje Skrok.

90+3' - Piłkę w środku pola ma Arek Kostrzębski, ale - nie wiedzieć czemu - nie podaje do wychodzącego na czystą pozycję Petasza, o dziwo robi to ? gracz Wichru, który źle przejął piłkę, Norbert jednak w sytuacji sam na sam uderza obok bramki.

W pierwszej połowie gospodarzy nie było widać, w drugiej podjęli równorzędną walkę, ale (na szczęście) brakowało im skuteczności i wykończenia. Marcovia wzmocniona piłkarzami z Mazura Radzymin, Drukarza Warszawa i Naprzodu Zielonki zagrała bardzo dobre spotkanie, ale trzeba też pochwalić Wicher, który moim zdaniem prezentuje się dużo lepiej niż w poprzednim sezonie (nawet wtedy, gdy wygrał z nami 3:0). W drugiej połowie trochę raziła nieskuteczność naszych graczy, ale nie mamy prawa narzekać - cel został osiągnięty. Bardzo cieszą 3. punkty i druga lokata ex aequo z Drukarzem Warszawa. Pierwsze miejsce ma Wilga Garwolin, która na wyjeździe pokonała Legionovię II 4:1. Miejmy nadzieję, że po następnej kolejce nastąpi detronizacja lidera (oczywiście na naszą korzyść).

W naszej drużynie, poza strzelcami bramek i pewnie interweniującym bramkarzem chciałbym pochwalić za grę dwie osoby - Patryka Ratke, który rozegrał bardzo dobre spotkanie i pewnie grał w środku pola oraz Bartka Grodzkiego, który pewnie czyścił w obronie.

Ciekawostka : Paweł Skrok ostatni mecz Wicher - Marcovia (na boisku w Kobyłce) rozegrał w barwach Marcovii, wtedy (w naszych barwach) również przepuścił 3 bramki, a Marcovia przegrała wtedy 0:3.