Relacje polsko-żydowskie... wczoraj, dziś, jutro. Wykład prof. Jana Żaryna. Zapraszamy!

START:    8 marca 2018

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 27 lutego 2018    18:10

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie MARKI-PUSTELNIK-STRUGA zaprasza Państwa bardzo serdecznie na kolejne spotkanie w Markach z Senatorem RP prof. Janem Żarynem.

Tym razem wykład poświęcony będzie relacjom polsko-żydowskim... wczoraj, dziś, jutro.

Spotkanie odbędzie się w dn. 8.03.2018 r. (czwartek) o godz. 18:00 w sali konferencyjno-bankietowej R&M Micharelli przy Al. Marsz. J. Piłsudskiego 201 w Markach - Strudze (róg Al. Piłsudskiego i ul. Dąbrowskiego). Spotkanie poprowadzi Artur Rytel-Andrianik, prezes Fundacji Righteous for the World, zajmującej dokumentowaniem świadectw o Polakach, którzy w okresie niemieckiej okupacji pomagali swym żydowskim sąsiadom.

Prof. Jan Żaryn - historyk, zajmujący się w szczególności historią rzymskokatolickiego kościoła w Polsce w XX w. Wykładowca akademicki - Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Redaktor naczelny  miesięcznika historycznego w Sieci Historii, były dyrektor Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej, przewodniczący Komisji Historycznej Komitetu dla Upamiętnienia Polaków Ratujących Żydów, przewodniczący Komitetu Budowy pomnika Narodowych Sił Zbrojnych w Warszawie.

Za swoją działalność naukową, publicystyczną, edukacyjną i społeczną odznaczony wieloma nagrodami i medalami: min. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

W życiu prywatnym, żona Małgorzata i trójka dzieci - Anna, Stanisław i Krzysztof, dziadek 8 wnucząt. Senator RP z ramienia partii Prawo i Sprawiedliwość.

 

Galeria

zdjecie: 108761
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry