Elżbieta Lewak wystąpi w MOK w Kołysance dla Ofelii

MOK Marki MOK

 14 marca 2018    17:27

18 marca (niedziela), godz. 18.00

KOŁYSANKA DLA OFELII 
wg WILLIAMA SHAKESPEARE`A i STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO
monodram ELŻBIETY LEWAK
reżyseria WERONIKA KUŚMIDER

Spektakl o człowieku i jego samotności wobec świata. O tym, że jeszcze się wszystko naprawi. Tylko cierpliwości. 

"Kołysanka dla Ofelii" to opowieść o miłości, rozczarowaniu, rozpaczy i bezradności, a także historia przebaczenia i odkupienia. Reżyserka spektaklu Weronika Kuśmider tak opisała spektakl: "Kołysanka dla Ofelii" to ukochanie wszystkiego, co boli i rani. Utulenie naszego niezrozumienia w relacjach z innymi i samym sobą. Kołysanka, w której spotykają się trzy kobiety. Pierwsza to Ofelia, będąca już po doświadczeniach, o których pisali Shakespeare i Wyspiański, po doświadczeniu śmierci, Ofelia zmartwychwstała. Drugą jest aktorka wykonująca monodram (Elżbieta Lewak). Trzecia to słowiańska Ofelia Wyspiańskiego, z warkoczem, której tradycyjne pieśni wołają "wysłuchaj mojej historii". Spektakl powstał z okazji 400. rocznicy śmierci Williama Shakespeare`a. Jego premiera miała miejsce w czerwcu 2016 roku.
Kostiumy: Agnieszka Kowalska, Ruch sceniczny: Emilia Przerwa-Tetmajer.

Sepktakl zostanie przedstawiony podczas wernisażu wystawy malarstwa Karoliny Wodzinowskiej - Hankały pt. "Architektura myśli".
Na wydarzenie (wernisaż oraz spektakl) obowiązują bezpłatne wejściówki do odebrania w sekretariacie MOK, tel. 22 781 14 06.

Zapraszamy

Galeria

zdjecie: 109271
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry