Comiesięczne wykłady na temat historii Marek. Cz. II. Zapraszamy!

Tomasz Paciorek MOK StowarzyszenieMPS

 16 marca 2018    11:09

Szanowni Państwo,

zgodnie z WCZEŚNIEJSZYMI ZAPOWIEDZIAMI w dn. 15.03.2018 r. w Mareckim Ośrodku Kultury odbył się kolejny wykład poświęcony najstarszej historii Marek i źródłom pisanym na ten temat. Wykład poprowadził Zbigniew Paciorek - regionalista, historyk, pasjonat dziejów Marek. Na wykład przybyli mieszkańcy Marek.

Stowarzyszenie MARKI-PUSTELNIK-STRUGA we współpracy z Mareckim  Ośrodkiem Kultury zaplanowało comiesięczne prelekcje dla mieszkańców poświęcone dziejom Marek. Wierzymy, że te spotkania przyczynią się do uczczenia i uświetnienia rocznicowych obchodów związanych ze 100-leciem odzyskania  niepodległości przez Polskę.

Kolejny wykład odbędzie się 19 kwietnia 2018 r. o godz. 16:00. Tematem spotkania będą Marki w końcu XIX w. oraz rola Briggsów w rozwój cywilizacyjny i kulturowy Marek. Wykład poprowadzi Bogusława Sieroszewska (na zdjęciu), artystka, poetka, znana również Państwu m.in. z przedstawień teatralnych, w których wcielała się wielokrotnie w rolę Flory Briggs, żony jednego z XIX wiecznych, mareckich fabrykantów - Johna Briggsa.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie. Organizatorem wykładów jest  Marecki Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie MARKI-PUSTELNIK-STRUGA.

Wstęp wolny

Galeria

zdjecie: 109299
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry