Relacja z III Turnieju Grand Prix Mazowsza w warcabach 2018

Michał Suchecki UKSStruga

 26 marca 2018    00:25

17 marca 2018 zaskoczył nas wszystkich iskrzącymi się w słońcu śnieżnobiałymi zaspami. Mimo trudności komunikacyjnych w Szkole Podstawowej w Starej Niedziałce stawiło się liczne grono zawodników i sympatyków warcabów na III turnieju z cyklu Grand Prix Mazowsza 2018 w warcabach.

Oprócz zawodników z mińskich klubów w turnieju zagrali zawodnicy z Marek, Bydgoszczy, Częstochowy i Wrocławia - tradycyjnie przy warcabnicach oprócz początkujących adeptów tego sportu pojawili się również uznani zawodnicy, których wielokrotnie mogliśmy oklaskiwać na najwyższych podiach imprez rangi krajowej.

Starosta Powiatu Mińskiego Pan Antoni Jan Tarczyński oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce Pani Agnieszka Natorff-Gałka przywitali uczestników Grand Prix i uroczyście otworzyli rozgrywki.

Zaimponowała nam postawa Pana Starosty, który odważnie rozegrał dwie partie warcabowe z przedstawicielami klubu GKS Diagram - gospodarza turnieju.

Sędzia główny ogłosił kojarzenia pierwszych rund w każdej z kategorii wiekowych - rozgrywki wystartowały! Zawodnicy z zapałem i mocnym postanowieniem wygranej zasiedli do stołów.

W zależności od kategorii i ilości zawodników do rozegrania było 7 lub 9 rund, więc przy solidnej koncentracji, licznych obliczeniach ciągle zmieniających się układów pionów i ciągłym wyszukiwaniu dających przewagę zagrywek kombinacyjnych na cały turniej złożyło się kilka solidnie przepracowanych głową godzin.

Zegary pracowicie odliczały minuty i sekundy poszczególnych partii, a wszystkie mecze obserwowało grono opiekunów i kibiców. Ze stołów uśmiechały się do grających trofea sportowe i nagrody rzeczowe. W tym miejscu składamy gorące podziękowania Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Staroście Powiatu Mińskiego oraz Wójtowi Gminy Mińsk Mazowiecki za ufundowanie nagród dla warcabistów - Państwa wsparcie sprawiło, że turniej w Niedziałce na długo zapadnie nam w pamięć :)

Pracowite zegary warcabowe późnym popołudniem skończyły odmierzać czas turniejowy i sędzia mógł podsumować zdobyte punkty, a my wszyscy poznaliśmy triumfatorów III turnieju Grand Prix Mazowsza. Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki Pan Antoni Janusz Piechoski uroczyście zakończył zmagania turniejowe i wspólnie z przedstawicielami GKRPA udekorował zwycięzców.

Zmęczeni, ale szczęśliwi warcabiści dumnie pozowali do zdjęć ze zdobytymi medalami, dyplomami, nagrodami rzeczowymi.

Poznajmy najlepszych zawodników turnieju:

kategoria do lat 8:
1. Jóśk Bartosz - UKS Struga Marki
2. Gotowski Dawid - MDK1 Bydgoszcz
3. Zalewski Fabian - GKS Diagram Mińsk Mazowiecki

kategoria do lat 10:
1. Muzaj Mateusz - UKS Struga Marki
2. Repelowicz Szymon - UKS Struga Marki
3. Waś Natalia - UKS Struga Marki

kategoria do lat 13:
1. Mazurowski Bartosz - OKS Sokół Wrocław
2. Piotrowski Antoni - UKS Struga Marki
3. Piotrowski Piotr - UKS Struga Marki

kategoria do lat 16:
1. Szumera Franciszek - LKS Grom Złota Dama Poczesna
2. Waś Kacper - UKS Struga Marki
3. Broma Jakub - UKS Struga Marki

kategoria Open:
1. Banaszek Martin - UKS Struga Marki
2. Kosobudzki Łukasz - MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki
3. Suchecki Paweł - UKS Struga Marki

Niedziałko! Było tak fajnie że będziemy chcieli tu wrócić na kolejny turniej warcabowy :)

Monika Adamczyk

Strona cyklu

Galeria zdjęć z turnieju

Galeria

zdjecie: 109547
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26
fot. 27
fot. 28
fot. 29
fot. 30
fot. 31
fot. 32
fot. 33
fot. 34

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry