GDDKiA przeprowadzi badania akustyczne

Tadeusz Markiewicz UMMarki ObwodnicaMarek

 27 marca 2018    09:05

Drogowa dyrekcja wytypowała miejsca, w których zmierzy hałas z obwodnicy.Jednym z najgorętszych tematów po otwarciu obwodnicy jest hałas dobiegający z trasy. O polepszenie ochrony akustycznej od kilku lat starają się samorząd i mieszkańcy naszego miasta (więcej TUTAJ). Po otwarciu trasy do aktywnych działań przystąpiły również Zielonka, Kobyłka i Radzymin. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na niedawnym spotkaniu w Zielonce zadeklarowała, że na terenie Marek przyśpieszy badania akustyczne. Do ratusza trafiło niedawno pismo z oddziału warszawskiego z informacją i prośbą o zaopiniowanie miejsc, w których będą prowadzone badania. Przedstawiciele Urzędu Miasta sprawdzili te lokalizację. Co do zasady - są to miejsca najbardziej narażone na hałas: zarówno te, chronione już przez ekrany, jak i te, w których tych ekranów nie wybudowano. W piśmie do GDDKiA marecki ratusz zaproponował nieduże korekty dotyczące lokalizacji działań i zaznaczył, że badania powinny być prowadzone w dniu o największym natężeniu ruchu, w niekorzystnych warunkach atmosferycznych (duża wilgotność).

Przypominamy, że takie badanie trwa 24 godziny: zarówno w dzień jak i w nocy. Za przekroczenie dopuszczalnych norm hałasu nie są uznawane pojedyncze przekroczenia, ale wynik z całego okresu badania. Ważne jest, by badania było prowadzone przy pomieszczeniu z otwartymi oknami. W innym wypadku jego wynik jest weryfikowany w dół, a to może skutkować tym, że normy nie będą przekroczone. Wówczas GDDKiA nie będzie mieć mandatu do podjęcia działań zapobiegających hałasowi.

Niezależnie od badania GDDKiA własne certyfikowane badania natężenia hałasu zamierza przeprowadzić marecki ratusz.

Galeria

zdjecie: 109618
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry