Cztery oferty na remont aptecznej kamienicy

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 29 marca 2018    14:03

Szykujemy kontynuację prac modernizacyjnych zabytkowego osiedla robotniczego.Dziś w mareckim ratuszu otworzyliśmy oferty w przetargu na modernizację zabytkowej kamienicy przy Piłsudskiego 43. Nazywana jest apteczną, gdyż przez wiele lat znajdował się tam punkt sprzedaży leków.

Do ratusza wpłynęły cztery propozycje. O wyborze wykonawcy decydują trzy kryteria: cena, gwarancja i rękojmia (minimum trzy lata, maksimum pięć) oraz termin realizacji. Najtańsza oferta opiewa na 634,9 tys. zł, najdroższa na 930,3 tys. zł. Więcej TUTAJ . Kosztorys miasta wynosi 553 tys. zł. Ruszyła procedura sprawdzania ofert.

W zakresie robót przy Piłsudskiego 43 znajdują się:

- remont i izolacja ścian piwnicznych;
- remont elewacji i wszystkich elementów na elewacjach;
- doposażenie budynków w elementy instalacji wentylacji grawitacyjnej;
- wymiana tych okien i drzwi zewnętrznych, które są niezgodne z projektem uzgodnionym z Konserwatorem Zabytków;
- wymiana pokrycia dachu.

W ubiegłym roku zakończyliśmy prace przy sześciu kamienicach zabytkowego osiedla robotniczego. Przygotowujemy się też do remontu kolejnych. Niedawno informowaliśmy o podpisaniu umowy z Grupą Proeks, która opracuje dokumentację potrzebną do modernizacji 10 budynków (przy Al. Piłsudskiego nr 45, 82, 84, ul. Słowackiego 1, 3, ul. Jasnej 5, 7 i ul. Barskiej 2, 4, 6).

Galeria

zdjecie: 109742
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry