Bądź bezpieczny z Powiatem Wołomińskim

Mikołaj Szczepanowski

 3 kwietnia 2018    11:28

Gdzie trzymacie karty płatnicze? W portfelu? Luzem w kieszeni czy torebce? Jeśli to karta z możliwością płatności zbliżeniowej musicie uważać!Karty zbliżeniowe korzystają z technologii RFID (Radio-Frequency Identification). Na co dzień zapewnia nam to wygodę. Niewielkie płatności, zwykle do 50 zł, możemy realizować poprzez zetknięcie karty z terminalem, bez kłopotliwego wbijania kodu PIN. Z drugiej strony, gdy jedziemy zatłoczonym autobusem, ktoś może? przyłożyć terminal do naszej karty schowanej w kieszeni.

W ten prosty sposób złodziej może pobrać z naszej karty jednorazową płatność czy nawet kartę skopiować(!). Proceder ten niestety zyskuje na popularności. Dlatego powinniśmy zachować wzmożoną czujność, szczególnie, że chipy obsługujące RFID można obecnie znaleźć także w dokumentach tożsamości.

Jedną z metod zapobiegania nieuprawionym odczytom kart jest stosowanie specjalnego etui blokującego fale RFID. Powiat Wołomiński przygotował dla Państwa takie protektory. Wszystkich, którzy polubią lub udostępnią post na profilu facebook Powiatu Wołomińskiego (link) zapraszamy do Starostwa Powiatowego po odbiór etui (pok. 215).

Galeria

zdjecie: 109810
zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry