4 kwietnia 2018 12:33
Uwaga! Kierowców czekają spore utrudnienia. Dobrze, że jest już obwodnica...
Jednym z elementów realizacji obwodnicy Marek jest remont "starej trasy" Radzymin-Marki, czyli odcinka Drogi Krajowej nr 8. Będzie on realizowany przez wykonawcę drugiego odcinka obwodnicy - firmę Astaldi. Polegać będzie na sfrezowaniu obecnej nawierzchni asfaltowej i ułożeniu nowej, wraz z dostosowaniem elementów kanalizacji deszczowej.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która zleca roboty, zatwierdziła projekt czasowej organizacji ruchu. Na pierwszy ogień pójdzie odcinek od Radzymina (wiadukt przy cmentarzu) do ul. Granicznej w Markach. Prace są przewidziane na 4-8 tygodni i będą się wiązać ze sporymi utrudnieniami dla kierowców. Z projektu wynika, że ruch będzie prowadzony naprzemiennie jezdnią północną i południową. Prędkość jazdy zostanie ograniczona do 50 km na godzinę, wprowadzony będzie również zakaz wyprzedzania. Na skrzyżowaniach zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna. Ruch będzie sterowany w sposób ręczny.
"Wszystkie przystanki i perony autobusowe zostały zapewnione" - czytamy w dokumencie.
Utrudnienia w ruchu złagodzi oddana do użytku w grudniu obwodnica Marek, która przejęła lwią część ruchu prowadzącego do tej pory przez Aleję Piłsudskiego.
Po otrzymaniu szczegółów dotyczących terminów rozpoczęcia prac będziemy Państwa informować na stronie internetowej www.marki.pl
Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa