Więcej autobusów w Markach

Tadeusz Markiewicz

 4 kwietnia 2018    12:35

Od 16 kwietnia zwiększy się częstotliwość kursów.Po wprowadzeniu pierwszej strefy biletowej liczba osób korzystających z komunikacji miejskiej zwiększyła się o 7 proc. - obliczył Zarząd Transportu Miejskiego. Jest szansa na kontynuację tego trendu. Z kilku powodów: oddania obwodnicy, odkorkowania Alei Marszałka Piłsudskiego, budowy parkingów typu "parkuj i jedź" oraz zbliżającego się zwiększenia częstotliwości autobusów. Dojdzie do niego 16 kwietnia.

- Gdy wprowadzaliśmy pierwszą strefę, obiecałem, że będziemy rozmawiać z Zarządem Transportu Miejskiego (ZTM) na temat zwiększenia częstotliwości autobusów. Dopięliśmy temat. Zmiany dotyczą linii 140, 340 oraz 738. W praktyce w godzinach szczytu miejski autobus - od pętli przy Dużej w stronę Warszawy - pojawi się co 5 minut, powyżej pętli - co 10 minut. ZTM zapewnił nas, że autobusy nie będą przyjeżdżać na przystanek w tym samym czasie - opisuje burmistrz Jacek Orych.

Do sporych zmian dojdzie w kursowaniu linii 340. Jej trasa zostanie skrócona do Dworca Wileńskiego (pętla przy ul. Wileńskiej). Pojawi się na niej 12, a nie 10 wozów, które będą jeździć co 10 minut (teraz co kwadrans).

Galeria

zdjecie: 109983
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry