Elmer - wyjątkowy słonik. Lekcja biblioteczna dla przedszkolaków

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 4 kwietnia 2018    13:40

"Każdy jest wyjątkowy i ma w sobie coś, co wyróżnia go spośród innych". Elmer to słoń nietypowy bo wesoły i kolorowy, bohater dzisiejszego spotkania z przedszkolakami z Publicznego Przedszkola nr 1 w Markach.  

Czy był on zadowolony z tego , że jest inny? Jaki miał pomysł by stać się szarym słoniem? Jak kolory wpływają na nasze samopoczucie?. Na te i inne pytania odpowiadały dziś "Biedronki" i " Smefy". Zapoznaliśmy się także z innymi  "słonikowymi" bohaterami książek jakie znajdują się w naszym bibliotecznym zbiorze. Przedszkolaki poznały takie książeczki jak serię o " Elmerze" ,  " Proszę słonia" L.J. Kerna, "Złamałem trąbę" M. Willemsa, "Słoń, który wysiedział jajko" Dr. Seussa i inne. Poznały też książki popularno naukowe , z których dowiedziały się gdzie żyją słonie, jak się odżywiają, jakie panują zwyczaje w stadzie. Wykorzystalismy do tego książeczkę pt. "Słonie" Iana Redmonda oraz Martyny Wojciechowskiej  "Fusi, dzielny słonik z Kenii".
Na zakończenie nasi mali goście wykonali piękne rysunki słonika Elmera, które można obejrzeć w Oddziale dla Dzieci naszej biblioteki.

Galeria

zdjecie: 109994
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry