[Zmiana godziny] Chrzęsne Wincentyny Karskiej - premiera filmu dokumentalnego

START:    22 kwietnia 2018

Mikołaj Szczepanowski

 7 kwietnia 2018    12:04

Pałac w Chrzęsnem to jeden z najciekawszych zabytków powiatu wołomińskiego i Mazowsza. Przez lata pełnił wyjątkową rolę w życiu lokalnej społeczności. Był mekką artystów, salonem towarzyskim czy schornieniem dla AK-owców. Ostatnią prywatną właścicielką Pałacu była Wincentyna Karska, postać równie fascynująca co sam zabytek.

22 kwietnia 2018 roku w Pałacu w Chrzęsnem odbędzie się premiera filmu dokumentalnego "Chrzęsne Wincentyny Karskiej"

Zapraszamy do obejrzenia trailera filmu https://www.youtube.com/watch?v=3uw9r54dYnc&feature=youtu.be


Seans z pewnością zainteresuję wszystkich badaczy lokalnej historii. Bohaterką dokumentu jest Wincentyna Karska, ostatnia - przez ponad 50 lat! - właścicielka pałacu w Chrzęsnem. Autorzy filmu dotarli do członków rodziny oraz dawnych mieszkańców dworskich czworaków. Efekt to trwająca przez ponad godzinę, historyczna podróż od końca XIX stulecia i czasów przyjazdów do Chrzęsnego wielkiego Podkowińskiego aż do śmierci Karskiej w 1957 roku. W filmie wykorzystano wiele niepublikowanych dotąd zdjęć i archiwalne nagrania Radia Dla Ciebie.

Galeria

zdjecie: 110075
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry