Comiesięczne wykłady na temat historii Marek. Cz. III. Zapraszamy!

START:    19 kwietnia 2018

Tomasz Paciorek MOK StowarzyszenieMPS

 16 kwietnia 2018    11:12

Szanowni Państwo,

zapraszamy Państwa bardzo serdecznie w dn. 19 kwietnia 2018 r. o godz. 16:00. do Mareckiego Ośrodka Kultury na kolejny wykład na temat historii Marek. Tym razem tematem spotkania będą Marki w końcu XIX w. oraz rola Briggsów w rozwój cywilizacyjny i kulturowy Marek. Wykład poprowadzi Bogusława Sieroszewska, artystka, poetka, znana również Państwu m.in. z przedstawień teatralnych, w których wcielała się wielokrotnie w rolę Flory Briggs, żony jednego z XIX wiecznych, mareckich fabrykantów - Johna Briggsa.

Stowarzyszenie MARKI-PUSTELNIK-STRUGA we współpracy z Mareckim  Ośrodkiem Kultury zaplanowało comiesięczne prelekcje dla mieszkańców poświęcone dziejom Marek. Wierzymy, że te spotkania przyczynią się do uczczenia i uświetnienia rocznicowych obchodów związanych ze 100-leciem odzyskania  niepodległości przez Polskę.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie. Organizatorem wykładów jest  Marecki Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie MARKI-PUSTELNIK-STRUGA.

Wstęp wolny

Galeria

zdjecie: 110246
zdjecie

Tomasz Paciorek

Strzelec wyborowy Tireur Delite 2e REI Legion Etrangere Francaise.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry