Akcja sprzątania wałów rzeki Długiej już za nami!

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 16 kwietnia 2018    12:05

W sobotnie przedpołudnie członkowie Stowarzyszenia PROJEKT MARKI wspólnie z Mieszkańcami Marek oraz mareckimi wędkarzami ruszyli do sprzątania wałów rzeki Długiej - od ul. Okólnej do Białołęki.

Na sprzątanym terenie natrafiliśmy chyba na wszystko, ale zdecydowanie najwięcej było butelek, zarówno tych szklanych, jak i plastikowych. Szczególnie szkło sprawiało najwięcej problemów, ponieważ duży ciężar pełnych worków sprawiał, że nie sposób było je składować w jednym miejscu. Postanowiliśmy, że lżejsze śmieci złożymy przy miejscu zbiórki, a te cięższe w kilku mniejszych skupiskach wzdłuż sprzątanego terenu. W sumie zebraliśmy kilkadziesiąt 120 litrowych worków pełnych śmieci.Po sprzątaniu przyszedł czas na zasłużoną strawę w postaci pieczonych nad ogniskiem kiełbasek. Jak się okazało samo palenie ogniska okazało się doskonałą okazją do integracji, a wspólny posiłek był miłym jej dopełnieniem. W międzyczasie przeprowadziliśmy konkursy z nagrodami dla najmłodszych uczestników akcji. Oczywiście wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki za udział w akcji.

Czy akcję możemy uznać za udaną? Z całą pewnością TAK! Była piękna aura, frekwencja, uśmiechnięci i pełni wigoru, zapaleni do ciężkiej pracy Mieszkańcy naszego miasta i końcowy sukces w postaci licznie zebranych śmieci. Przynajmniej tego dnia wały naszej mareckiej rzeki były czyste.

Czy na długo? Zapewne nie, ale trzeba żyć nadzieją, że przyjdzie taki czas, w którym takie akcje jak nasza będą zbędne, bo nie będzie czego sprzątać ? oby...

Na koniec kilka podziękowań:

Serdecznie dziękuję Mieszkańcom Marek za pomoc, poświęcony czas i zaangażowanie.

Dziękuję naszym Partnerom, czyli mareckim wędkarzom z PZW Koła Miejskiego nr 14 oraz Księgarni ELPAT.

Podziękowania kieruję również do UM Miasta Marki z Burmistrzem Jackiem Orychem na czele za wsparcie przy organizacji naszej akcji.

Już dziś zachęcam do udziału w kolejnej akcji sprzątania. Tym razem bierzemy się za zbiornik wodny "Konne". O terminie oczywiście będziemy informować na bieżąco, ale mówimy tu mniej więcej o połowie maja.

Dziękuję Członkom naszego Stowarzyszenia, którzy poświęcając swój czas, okazując zaangażowanie i dając z siebie wszystko - powodują, że akcja taka, jak ta sobotnia mogła zakończyć się sukcesem nas wszystkich. - Arkadiusz WerelichGaleria

zdjecie: 110259
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26
fot. 27
fot. 28
fot. 29
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.net

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry