Teatr - karykatury i rysunek satyryczny

MOK Marki MOK

 18 kwietnia 2018    18:10

22 kwietnia (niedziela), godz. 18.00

Otwarcie zbiorowej wystawy  - karykatury i rysunku satyrycznego autorstwa - JACKA FRANKOWSKIEGO, DARIUSZA ŁABĘDZKIEGO, WITOLDA MYSYROWICZA i innych polskich karykaturzystów

PIEŚNI SZEKSPIROWSKIE - recital MATEUSZA ŁAWNICZAKA - śpiew i lutnia renesansowa

bezpłatne wejściówki, odbiór do 20 kwietnia

MATEUSZ ŁAWNICZAK o autorskim recitalu:

Projekt jest nowy, oryginalny i stanowi próbę odtworzenia dziś już zapomnianej renesansowej tradycji, która łączyła funkcję instrumentalisty i wokalisty. Mateusz Ławniczak jest jedną z nielicznych osób, zajmujących się tego rodzaju wykonawstwem.

Projekt jest nowy, oryginalny i stanowi próbę odtworzenia dziś już zapomnianej renesansowej tradycji, która łączyła funkcję instrumentalisty i wokalisty.

Według mojej najlepszej wiedzy jestem jedną z nielicznych osób, zajmujących się tego typu wykonawstwem.

https://www.youtube.com/watch?v=Fy2w1cQ5IgA

https://www.youtube.com/watch?v=XI0NV4JoRvE

W tym roku miałem szczęście zostać laureatem Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku:

 http://festiwalszekspirowski.pl/pl/to-see-to-hear-to-touch-to-kiss-to-die/

Poniżej wywiad w Radio Wrocław. To też próbka tego jak wygląda moje mówienie podczas koncertu:

 http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/66233/Maj-z-Muzyka-Dawna-Mateusz-Lawniczak-i-500-lat-reformacji-WIDEO

Program składa się w dużej mierze z utworów wykorzystywanych w oryginalnych przedstawieniach sztuk Williama Szekspira. Resztę stanowią inne popularne utwory angielskie tamtych czasów jak na przykład "Can She Excuse My Wrongs", którą nagrał między innymi Sting na swojej płycie "Songs From the Labirynth". Całość przeplatam żywym komentarzem (również w wersji angielskiej). Temat jest bardzo wdzięczny. Muzyka pochodzi z czasów Williama Szeskpira, Królowej Elżbiety i najsłynniejszego angielskiego lutnisty - Johna Dowlanda.

Z tym programem występowałem miedzy innymi na Maju z Muzyką Dawną we Wrocławiu, na festiwalu w Tituvenai (Litwa), w Muzeum M.K. Ciurlionisa(Litwa) Viljandi Early Music Festival (Estonia) oraz na Polsko Niemieckich Dniach Gitary we Frankfurcie. Rok 2017 zakończyłem występem w Polskim Radio 2 w programie "Five o'clock" prowadzonym przez Panią Agatą Kwiecińską. Obecnie przygotowuję się do występu w ramach Festiwalu im. Piotra Grudziądza (Grudziądz), Perły Baroku (Kobyłka), Polskiej Akademii Gitary (Poznań), Zamkowych Kameraliów (Malbork), Tallinna Kitarrifestival (Tallinn - Estonia) 2019.

Zapraszamy!!!


 

 

 

 

Galeria

zdjecie: 110342
fot. 1
fot. 2
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry