Dorzuć się do puszki WOŚP

'100 lat Niepodległej' - warcaby na IV Festiwalu dla Myślących

Michał Suchecki UKSStruga

 19 kwietnia 2018    12:36

Po 123 latach zaborów naznaczonych walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków - nasz kraj odzyskał suwerenność. Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną - jest to bowiem już setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Również warcabiści włączyli się w działania zwiększające świadomość na tematy związane z odzyskaniem i odbudową naszego państwa - w ramach IV Festiwalu dla Myślących zorganizowaliśmy 2 turnieje warcabów stupolowych pod wspólną nazwą 100 lat Niepodległej.
Turniej A o nazwie Pasjonaci zaplanowany został jako rywalizacja dla zawodników z większym doświadczeniem warcabowym, natomiast turniej B Entuzjaści - dla osób początkujących w tej dyscyplinie sportu.

W sobotę 07.04.2018 w gościnnych progach CLVI LO przy Łazienkach Królewskich w Warszawie w turniejach 100 lat Niepodległej do rywalizacji przystąpili warcabiści o zróżnicowanym doświadczeniu warcabowym - zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Organizator przygotował dla triumfatorów puchary oraz medale, każdy z zawodników otrzymał nagrodę rzeczową. Dodatkową nagrodą specjalną dla zwycięzcy turnieju Entuzjaści był zestaw patriotyczny z dużą flagą państwową. Wszyscy spędziliśmy wartościowo i rozwijająco czas podczas rywalizacji nad warcabnicami, a oznaczenie turniejów skłoniło nas do rozważań na temat naszej wspólnej ojczyzny, wychowania w duchu państwowości oraz współczesnego patriotyzmu.

Ideą Festiwalu dla Myślących jest łączenie różnych dyscyplin, więc równocześnie z turniejami warcabowymi odbywał się turniej scrabble, turniej szachowy, rywalizacja par w brydżu oraz turniej speedcubingu.
Każdy z zawodników i gości festiwalu dodatkowo mógł wziąć udział w konkursie układania puzzli na czas. Oczywiście chętnych nie brakowało, ale przekonaliśmy się że to wcale nie jest takie proste jak nam się wydawało :)

Monika Adamczyk

Galeria zdjęć
Strona festiwalu

Galeria

zdjecie: 110377
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry