Spotkanie z książką - uczniowie klas II Szkoły Podstawowej nr 2 z wizytą w bibliotece

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 19 kwietnia 2018    14:55

23 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Książki a także okazja do spotkania z uczniami klas II ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Markach. 
Głównym tematem dzisiejszego spotkania była historia książki od początków jej powstania do współczesności. Wyjaśniliśmy sobie co to jest pismo klinowe, hieroglify, książka średniowieczna, kto wynalazł druk oraz jak wyglądały pierwsze drukarnie.
Mieliśmy też okazję porównać sobie książki wydane ponad 50 lat temu, zobaczyć czym się różniły, jak wyglądała kiedyś i wygląda dziś szata graficzna. W trakcie spotkania ułożyliśmy regulamin poszanowania książki. Uczniowie wzięli też aktywny udział w odgadywaniu zagadek, skojarzeń , cytatów na temat wierszy i bajek.
Własnoręcznie wykonane książki będą wspomnieniem z dzisiejszego spotkania a mamy też nadzieję, że tych "nieczytających" zdołaliśmy zachęcić do odwiedzenia biblioteki.

Galeria

zdjecie: 110410
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry