Azjatycka Noc Muzeów - warsztaty podróżnicze w Bibliotece

START:    19 maja 2018

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 26 kwietnia 2018    14:53

19 maja (sobota) Biblioteka Publiczna Miasta Marki w godz. 18:00 - 22:00 AZJATYCKA NOC MUZEÓW Z Anną Jaklewicz- z wykształcenia archeologiem, z zamiłowania podróżniczką i antropologiem, autorką książek podróżniczych. Z pasją realizuje się również prowadząc warsztaty  podróżnicze dla dzieci i rodzin19 maja - IV Marecka noc Muzeów -Biblioteka Publiczna Miasta Marki zaprasza na podróż po Azji z Anną  Jaklewicz (www.annajaklewicz.pl)   Zaczynamy o 18:00


 Rytm zajęć trwających łącznie 3 godz:
1.Pokaz slajdów - Indonezja - 40 min
.
2. Część praktyczna - Indonezja - 40 min. INDONEZJA - KRAJ RÓŻNORODNOŚCI Indonezja to ponad siedemnaście tysięcy wysp, trzysta grup etnicznych i siedemset języków. Podczas zajęć ruszymy w głąb dżungli na spotkanie z orangutanami, zanurkujemy w oceanie podglądając życie gigantycznych płaszczek i dowiemy się gdzie żyją smoki. Odwiedzimy też wioski na morzu zamieszkałe przez Morskich Cyganów oraz domy Toradżów - górali z wyspy Celebes. Po pokazie zdjęć wykonamy elementy ludowych strojów mieszkańców Indonezji.

3. Przerwa - 30 min  - wrócimy do Europy na pizzę

4. Pokaz slajdów - Chiny - 40 min. CHIŃSKI NOWY ROK Podczas Święta Wiosny czyli Chińskiego Nowego Roku, Chińczycy dekorują domy kaligrafiami z życzeniami pomyślności, a na ulicach odbywają się parady i pokazy fajerwerków. Obchody kończy Święto Latarni, kiedy to ulice miast ozdabiane są kolorowymi lampionami. Po pokazie zdjęć z Chin przybliżającym nam kulturę Państwa Środka i noworoczne tradycje, będziemy kaligrafować chińskie znaki lub zrobimy papierowe lampiony. Sprawdzimy też czy posługiwanie się pałeczkami jest trudne i czy stożkowe kapelusze są wygodne.

5. Część praktyczna - Chiny - 40 min.

Obowiązują zapisy pod nr 22 781-11-44 lub w Bibliotece na Lisa Kuli 3A

Galeria

zdjecie: 110633

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry