Dorzuć się do puszki WOŚP

Mareccy Mistrzowie stu pól - 15 medali Mistrzostw Polski Juniorów w warcabach stupolowych dla zawodników UKS Struga

Michał Suchecki UKSStruga

 28 kwietnia 2018    18:20


Jeszcze nie ochłonęliśmy z emocji związanych z Mistrzostwami Polski w warcabach klasycznych, a już ponownie musieliśmy pakować walizki. Tym razem kalendarz warcabowy wybił godzinę Mistrzostw Polski w warcabach stupolowych, a warcabowy bus wyruszył w kierunku pięknych polskich Beskidów.
Siedemnaścioro zawodników UKS Struga w dniu 11 kwietnia 2018 rozpoczęło rywalizację na 36 Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w warcabach stupolowych Szczyrk 2018.

W harmonogramie Mistrzostw znalazły się trzy turnieje: na czas długi (90 minut na zawodnika), gra aktywna (po 15 min + 5 sekund na ruch) oraz blitz (po 3 minuty + 2 sekundy na ruch). Wyniki Mistrzostw Polski przekładają się na powołania do Kadry Narodowej, więc każdy z zawodników właśnie na tym turnieju chce pokazać się z jak najlepszej strony. Kluby z całej Polski do rywalizacji w tegorocznych Mistrzostwach Polski wydelegowały 134 zawodników.

Po czterech trudnych dniach turnieju głównego wypełnionych nawet 11 długimi rundami poznaliśmy medalistów tegorocznych Mistrzostw Polski - 5 cennych krążków wywalczyli warcabiści UKS Struga!


 • Tytuł Mistrzyni Polski Juniorek do lat 19 i złoty medal wywalczyła Marta Bańkowska

 • Złoty medal i tytuł Mistrza Polski Juniorów do lat 16 wywalczył Jakub Broma

 • W kategorii do lat 10 srebrny medal i tytuł Vicemistrzyni Polski Juniorek w warcabach stupolowych zdobyła Adrianna Koszewska

 • W kategorii do lat 16 Klaudia Adamczyk wywalczyła srebrny medal oraz tytuł Vicemistrzyni Polski Juniorek
 • Tytuł Vicemistrza Polski Juniorów do lat 19 i srebrny medal wywalczył Bogdan Bańkowski'Po godzinach' Beskidy przywitały warcabistów piękną wiosenną pogodą i ostatnimi połaciami miękkiego już śniegu. Zmęczeni zawodnicy chętnie korzystali z relaksu na łonie przyrody i leczyli złamane przez przeciwników warcabowe dusze pięknymi widokami gór.

Żadna wolna chwila podczas wyjazdu do Szczyrku nie została zmarnowana. Wolne popołudnie wykorzystaliśmy na wyjazd do Wisły, natomiast każdy wieczór był okazją do dodatkowego treningu. Nasi młodsi zawodnicy chętnie słuchali wskazówek swoich starszych kolegów - widać było że warcabowy bakcyl już ich zaraził :)

Sobotnie przedpołudnie i wieczór 14 kwietnia 2018 upłynęły w Szczyrku w rytmie warcabowych zegarów odliczających nieubłaganie czas rund Mistrzowskich turniejów w grze aktywnej. Nasi zawodnicy dzielnie walczyli z przeciwnikami w nawet 11 turniejowych rundach, a podsumowanie wyników - ku naszej ogromnej radości - przyniosło UKS Struga kolejnych 5 medali!

Przedstawiamy pięcioro mareckich mistrzów gry aktywnej:

 • Klaudia Adamczyk Mistrzyni Polski w grze aktywnej G16

 • Marta Bańkowska Vicemistrzyni Polski w grze aktywnej G19

 • Ludwika Moczulska Vicemistrzyni Polski w grze aktywnej G16

 • Bogdan Bańkowski Vicemistrz Polski w grze aktywnej B19

 • Mateusz Muzaj II Vicemistrz Polski w grze aktywnej B10
W niedzielę 15 kwietnia 2018 turniejem gry błyskawicznej zakończyły się tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach stupolowych. Kolejne (2 złote i 3 srebrne) błyskawiczne medale przyjechały z naszymi zawodnikami do Marek! Oto nasi błyskawiczni Mistrzowie:

 • Klaudia Adamczyk Mistrzyni Polski 2018 blitz G16

 • Kacper Waś Mistrz Polski 2018 blitz B16

 • Ludwika Moczulska Vicemistrzyni Polski 2018 blitz G16

 • Marta Bańkowska Vicemistrzyni Polski 2018 blitz G19

 • Bogdan Bańkowski Vicemistrz Polski 2018 blitz B19Wielkie brawa dla naszych medalistów! Gratulujemy osiągniętego wyniku! Jesteście wielcy :)

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników UKS Struga biorących udział w tegorocznych Mistrzostwach Polski - wiemy, że to nie był zmarnowany czas i ten trening na pewno zaprocentuje w przyszłości :)

Monika Adamczyk

Strona Mistrzostw
Galeria zdjęć Polskiego Związku Warcabowego


Udział w zawodach został dofinansowany ze środków pochodzących z budżetu Miasta Marki w ramach projektu p.t. ,,Zagospodarowanie czasu wolnego, poprawa kondycji fizycznej i umysłowej poprzez organizowanie zajęć warcabowo-szachowych, organizację imprez sportowych, szkolenie zawodników, przygotowanie do współzawodnictwa dzieci i młodzieży w 2018 roku''

Galeria

zdjecie: 110650

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry