MARYJO KRÓLOWO POLSKI DZIĘKUJEMY CI

Marek Kroczek AkcjaKatolicka

 3 maja 2018    18:10

3 maja 2018, Msza Święta połowa przy kapliczce Matki Bożej przy ul. Stanisława Chudoby w Warszawie na Grodzisku /Białołęka/.

Jak co roku śpiew Litanii Loretańskiej poprzedził modlitwę licznie zgromadzonych wiernych na Mszy Świętej polowej przy kapliczce Matki Bożej z Dzieciątkiem, ufundowanej jako wotum wdzięczności przez Paulinę Piasecką, za ocalenie Grodziska i Marek od epidemii cholery w roku 1852. Epidemia zdziesiątkowała wtedy ludność Warszawy. To najstarsza kapliczka na terenie parafii świętego Michała Archanioła na Grodzisku i w tej części Białołęki.

Eucharystię celebrował Ksiądz Paweł Adler, wikariusz parafii. W kazaniu ukazał rolę i znaczenie Matki Kościoła, Matki Chrystusa jako naszej Matki, naszej Królowej, Królowej Polski, do której się uciekamy w trudnych dla nas i narodu chwilach, a Ona nigdy nam nie odmawia, nie zostawia w potrzebie. Wstawia się za nami u swojego Syna, który niczego Jej nie odmawia.

Na Mszy zgromadzili się również mieszkańcy ościennych parafii, zarówno z Białołęki jak i Marek. Dominowali ludzie młodzi, co cieszy i napawa optymizmem na przyszłość. W utrzymaniu odpowiedniej melodii śpiewanych pieśni pomagał pan grający na harmonii i świergot ptaków.
Do zobaczenia za rok. Marek Kroczek

P.s. Więcej zdjęć można zobaczyć na fanpeg'u Akcji Katolickiej Marki, do którego polubienia zapraszamy. Pierwsza setka polubień już za nami. Dziękujemy. Poprzez FB staramy się komunikować, komentować i udostępniać interesujące, aktualne wydarzenia nie tylko religijne, przede wszystkim docierać do jak największego grona odbiorców, informować o najnowszych dokonaniach i zamierzeniach Akcji Katolickiej Marki.

Niekiedy wpisy na naszej stronie www i fanpeg'u są powielane :). Nie jestem w takim postępowaniu ewenementem, cóż takie czasy. cóż takie mamy czasy.

https://www.facebook.com/akcjakatolickamarki/

 

Galeria

zdjecie: 110857
zdjecie

Marek Kroczek

Współpracuje z portalem marki.net.pl od 2004 roku.
Prezes Mareckiej Akcji Katolickiej.
Radny, przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miasta Marki w latach 2006-2010. Pomysłodawca, realizator imprez rodzinno-rekreacyjnych, ogólnomiejskich konkursów międzyszkolnych i wielu innych przedsięwzięć. Organizator wyjazdów rodzinnych oraz pielgrzymek krajowych i międzynarodowych.

Autor hasła MARKOWE MARKI.
Z pasją pomaga innym... zapominając o sobie.
Miłośnik wszystkich zwierząt, dużych i małych.. tych co skaczą i fruwają...

akcja.marki.net.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry