Wesprzyj nas w konkursie Tesco Decydujesz, pomagamy

START:    4 czerwca 2018

Paweł Pniewski MSG

 8 maja 2018    16:11

Aktywni mieszkańcy już po raz czwarty mają okazję otrzymać finansowe wsparcie na realizację lokalnych projektów społecznych. W puli nagród jest łącznie aż 1 125 000 zł. Wśród finalistów tegorocznej edycji konkursu organizowanej przez Fundację TESCO znalazł się projekt "Seniorzy maszerują po zdrowie" przygotowany przez Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze.


Program Tesco "Decydujesz, pomagamy" od 2016 roku wspiera lokalne społeczności. W ciągu trzech dotychczasowych edycji do organizacji społecznych trafiły granty o łącznej puli 2,15 mln złotych. Zaangażowani mieszkańcy zrealizowali ponad 400 projektów, wpływających na modernizację lokalnego otoczenia.

- Zaangażowanie organizacji społecznych, mieszkańców, lokalnych władz, klientów i pracowników Tesco przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Razem, udało nam się zrealizować ponad 400 projektów, które wniosły trwałą zmianę w życie wielu wsi, miasteczek i miast. Jesteśmy z tego dumni i chcemy robić jeszcze więcej, dlatego w tej - już IV - edycji programu "Decydujesz, pomagamy" w każdym ze 125 mikroregionów nagrodzimy nie jedną, a trzy organizacje społeczne. To nasze podziękowanie za zaangażowanie ludzi aktywnie działających na rzecz swojego otoczenia - mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk Prezes Fundacji Tesco.

Inicjatywa "Seniorzy maszerują po zdrowie" zakłada organizację zajęć nordic walking dla seniorów prowadzonych przez profesjonalnego instruktora oraz warsztaty kulinarne, które będą promowały zdrową dietę. Projekt skierowany jest do seniorów. Jego celem jest stworzenie nowej możliwości spędzania wolnego czasu oraz promocję aktywnego stylu życia. Osoby starsze często spędzają wolny czas w domu, przez co są odizolowane od swoich rówieśników w społeczności lokalnej i często popadają w depresję. Stworzenie nowej formy spędzania wolnego czasu to dobra okazja do promocji aktywnego stylu życia, oraz szansa dla seniorów na poznanie nowych osób, kontynuację uprawiania sportu i wzbogacenie swojej diety.

Na naszą inicjatywę można głosować w sklepach TESCO w Markach, Radzyminie, Wołominie i Wyszkowie od 7 maja do 4 czerwca. Robiąc zakupy w sklepie otrzymacie specjalny żeton od kasjera, który trzeba wrzucić do skarbonki oznaczonej nazwą naszej inicjatywy. Jeśli uda nam się wspólnie wygrać konkurs i zdobyć finansowanie, już w sierpniu zaprosimy seniorów na pierwsze zajęcia.

Galeria

zdjecie: 110944
fot. 1
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry