Sosnowa-Kościuszki do modernizacji

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 14 maja 2018    11:33

Podpisaliśmy największą, samorządową umowę drogową w dziejach Marek.Nie ma odwodnienia, jest w złym stanie technicznym, asfalt jest w wielu miejscach popękany i nierówny. Mowa o ulicach: Sosnowa - Kościuszki, które łączą Aleję Marszałka Piłsudskiego z warszawską Białołęką. Dzięki udanej współpracy samorządów: miasta i powiatu, jej stan diametralnie się zmieni. W poniedziałek podpisaliśmy umowę na rozbudowę drogi, którą łączy nasze miasto z warszawską Białołęką. Będzie to największa samorządowa inwestycja drogowa w dziejach miasta. Kontrakt z wybraną w przetargu firmą IDS-Bud opiewa na 15,9 mln zł.

Co się zmieni w ciągu Sosnowej Kościuszki? Najprościej powiedzieć - niemal wszystko. Przede wszystkim wybudujemy kanalizację deszczową, dzięki czemu znikną pojawiające się po każdym większym opadzie kałuże. Powstaną też brakujące odcinki kanalizacji sanitarnej. Zmodernizowana droga będzie prowadzić po obecnym śladzie, ale zmieni się skrzyżowanie z Okólną. Powstanie tam rondo, które upłynni ruch samochodowy. Własną drogę otrzymają rowerzyści, a piesi będą natomiast korzystać z nowych chodników. Wymienione zostanie oświetlenie, a obie ulice otrzymają nawierzchnię asfaltową o szerokości 6-6,5 m. W sumie rozbudowie podlega odcinek liczący 1,45 km.

Finansowanie tej inwestycji przypomina układankę z puzzli. Największy ciężar biorą na siebie Powiat Wołomiński oraz Miasto Marki. Część inwestycji uda się sfinansować z pieniędzy Unii Europejskiej ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Dzięki nim powstanie droga rowerowa. Do inwestycji dokłada się również Wodociąg Marecki.

Wykonawca inwestycji udzieli 84-miesięcznej gwarancji i rękojmi na wykonane prace.

Galeria

zdjecie: 111056
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry