Umowa na wykonanie ciągu ulic Sosnowa/Kościuszki podpisana!

Arkadiusz Werelich PowiatWołomiński

 14 maja 2018    15:00

Dzisiejsze podpisanie umowy na przebudowę ciągu ulic Sosnowa/Kościuszki. Wykonawcą wartej blisko 16 mln zł inwestycji jest firma IDS-BUD. Odbiory techniczne planowane są na połowę listopada, a zakończenie prac na połowę grudnia tego roku. Na budżet tej inwestycji składają się środki Powiatu Wołomińskiego w kwocie ok. 7 mln zł, Miasta Marki, UE oraz Wodociągu Mareckiego. W imieniu naszego miasta umowę na wykonanie prac podpisał zastępca burmistrza Dariusz Pietrucha.

Wspomniany ciąg ulic jest drogą powiatową, a realizacja przedsięwzięcia została powierzona naszemu miastu przez Powiat z uwagi na skomplikowanie inwestycji (część środków UE w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych ZIT). Wykonanie przebudowy ciągu ulicy Sosnowej i Kościuszki ma dla naszego miasta jeszcze jedno bardzo ważne znaczenie - pozwoli prowadzić kolejne inwestycje w tzw. Markach Południowych z uwagi na możliwość podpięcia odwodnień z przyszłych, zrealizowanych inwestycji do kanalizacji w ulicy Sosnowej i Kościuszki.Dla mnie osobiście to bardzo radosny dzień, ponieważ zabiegałem o tę inwestycję od pierwszych dni tej kadencji. Nie było łatwo, ale to był i jest mój priorytet, dlatego cieszę się, że realizacja jest na tym etapie, a w Powiecie udało się wywalczyć wspomniane ok. 7 mln zł. To największa w historii mareckiego samorządu inwestycja drogowa i zarazem największe w historii środki, jakie Powiat Wołomiński przeznaczył dla naszego miasta. 

Galeria

zdjecie: 111172
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry