Twój Vincent w Noc Muzeów w MOK

MOK Marki MOK

 14 maja 2018    17:49

Jacek Orych Burmistrz Miasta Marki

Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego
zapraszają

 19 maja (sobota) 19.00 - 24.00

 Twój Vincent w Noc Muzeów
w programie m. in.
- wystawa obrazów-kadrów z filmu TWÓJ VINCENT
- warsztaty malarskie
- film w reżyserii DOROTY KOBIELI i HUGH WELCHMANA-
projekcje o godz. 20.00 i 22.00, obowiązują bezpłatne wejściówki
na pozostałe działania wstęp wolny
odbiór wejściówek w sekretariacie MOK do 18 maja lub ONLINE na www.ewejsciowki.pl

Patronem medialnym wydarzenia jest Tuba Marek


więcej o projekcie:

http://tubamarek.pl/aktualnosci/czytaj/5505-dlaczego-ta-noc-muzeow-w-mok-u-bedzie-wyjatkowa?-przekonuja-organizatorki-w-zapowiedzi-wideo
www.mokmarki.pl

Twój Vincent w NOC MUZEÓW 2018 w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego


Jak naprawdę zginął Vincent? Dlaczego? Jak wyglądały jego ostatnie chwile? Czy wierzysz w jego samobójstwo? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania razem z Armandem Roulinem, synem listonosza, przyjaciela Vincenta van Gogha, podróżując po świecie jego sztuki. Podczas Nocy Muzeów zostanie dwukrotnie zaprezentowany nowatorski, pełnometrażowy film "Twój Vincent" Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Do stworzenia tego unikalnego dzieła potrzeba było 125 profesjonalnych malarzy i 65000 obrazów w stylu Vincenta - klatek filmu. Animacje te zostały wykonane na podstawie scen nagranych z aktorami. W warstwie fabularnej film opowiada o poszukiwaniu prawdy i subiektywizmie ludzkiego spojrzenia.


Ukoronowaniem wieczoru będzie możliwość obejrzenia wystawy oryginalnych malarskich kadrów z filmu "Twój Vincent", które pochodzą z kolekcji Miasta Wrocławia. Film "Twój Vincent" był częściowo realizowany we Wrocławiu, a jego ko-producentami są m.in. Odra-Film (ze środków Dolnośląskiego Konkursu Filmowego), Miasto Wrocław oraz Centrum Technologii Audiowizualnych. Wystawa pozwala podejrzeć różne etapy tworzenia filmu - od prac treningowych aż do finalnie zrealizowanych klatek. Prezentacji wystawy będą towarzyszyć warsztaty malarskie, które pozwolą zrozumieć metodę malarską van Gogha, tak aby każdy, nawet zupełny laik, mógł mieć "swojego Vincenta" na ścianie. Zainteresowani będą mogli również podejrzeć Vincenta w fotoplastikonie i zobaczyć jak żyło się w jego czasach. Zapraszamy do MOK-u.


koordynatorka projektu: Luiza Wojciechowska-KonopkaGaleria

zdjecie: 111192
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry