Azjatycka Noc Muzeów w Bibliotece - fotorelacja

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 21 maja 2018    17:37

Mamy nadzieję, że sobotnia Noc Muzeów zostanie w pamięci osób, które wybrały naszą bibliotekę oraz spotkanie z podróżniczką i archeolożką Anną Jaklewicz.
W pierwszej część programu Pani Anna zabrała nas w fascynującą podróż po Indonezji Dowiedzieliśmy się gdzie żyją smoki, czyli warany z Comodo, zanurkowaliśmy w oceanie podglądając życie ogromnych płaszczek zwanych mantami oraz dowiedzieliśmy się skąd wzięła się nazwa ,,orangutan"? - od dwóch słów: ,,orang" to człowiek, a ,,gutan" to las. Odwiedziliśmy wioski na morzu zamieszkałe przez Badżo czy Morskich Cyganów oraz domy Toradżów, górali z wyspy Celebes.
Wszyscy wykonaliśmy naszyjniki symbolizujące pomyślność po czym przenieśliśmy się do Europy na pyszną pizzę, której sponsorem była Telepizza z Marek przy ul. Kościuszki 36.

W drugiej części wieczoru udaliśmy się do Chin. Podróżniczka przywitała nas ,,NI HAO" czyli po prostu ,, dzień dobry" w języku chińskim. Rozmawialiśmy o Chińskim Nowym Roku, o tym jak Chińczycy dekorują domy kaligrafami z życzeniami pomyślności, a na ulicach odbywają się parady i pokazy fajerwerków. Poznaliśmy znaki chińskie, które umieściliśmy na własnoręcznie zrobionych lampionach. Z pokazu slajdów dowiedzieliśmy się gdzie rośnie ryż i nauczyliśmy się używać pałeczek.
Obserwując reakcje naszych małych gości oraz ich rodziców, mamy wrażenie, że pani Ania zaraziła swoją pasją do tego cudownie kolorowego i różnorodnego kontynentu wszystkich uczestników.

Zapraszamy do obejrzenia zamieszczonej galerii.

Galeria

zdjecie: 111348
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry