Ksiądz Jan Sapota

Antoni Widomski ProMemoria

 30 sierpnia 2009    07:31

Mija właśnie 30 lat od śmierci księdza Jana Sapoty. Ksiądz Jan Sapota przybył do Pustelnika, a dokładniej do Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi 26 października 1948 roku. Samo Zgromadzenie pojawiło się w Pustelniku II w tak zwanym Czerwonym Dworze, w 1928 roku.

Dzięki staraniom i pracy księdza Sapoty oraz życzliwości sióstr powstał w Pustelniku ośrodek duszpasterski z rozwiniętą katechizacją oraz nabożeństwami liturgicznymi.

Ksiądz Jan Sapota, urodzony 2 czerwca 1917 roku, zmarł w wieku 62 lat, w dniu 30 sierpnia 1979 roku. Pochowany został na cmentarzu parafialnym w Markach.Ks. kan. Jan Sapota, z dziećmi pierwszokomunijnymi przy kościele w Markach Fotografia z początku lat 70. XX w. Archiwum Parafii świętego Izydora. /Fotografia pochodzi z książki - Zbigniew Paciorek, Marki dzieje, tradycja, kultura. strona 532/

Ks. kan. Jan Sapota, z dziećmi pierwszokomunijnymi przy kościele w Markach.

/Fotografia z początku lat 70. XX w. Archiwum Parafii świętego Izydora.  Fotografia pochodzi z książki - Zbigniew Paciorek, Marki dzieje, tradycja, kultura. strona 532/

Antoni Widomski

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
zdjecie

Antoni Widomski

Współpracuje z portalem od 2004 roku

www.historia.marki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry