Ogłaszamy przetarg na system rowerowy

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 28 maja 2018    09:20

Mieszkańcy będą mogli korzystać z 5 stacji i 75 rowerów.W sobotę w biuletynie unijnym ukazało się ogłoszenie naszego ratusza. Szukamy firmy, która zajmie się opracowaniem, wdrożeniem, zarządzaniem i eksploatacją systemu roweru miejskiego. Założenie jest takie, że zwycięzca przetargu dostarczy mareckie rozwiązanie jeszcze w tym roku. Umowa będzie obowiązywać do listopada 2021 r.

W systemie znajdzie się 75 rowerów miejskich (w tym dwa dziecięce). Zaczynamy od uruchomienia 5 stacji - każda z nich będzie mieć 15 rowerów i 22 miejsca postojowe. W doborze ich lokalizacji pomagali mieszkańcy. Stacje powstaną:

- pod wiaduktem S8

- przy ratuszu

- na rogu Piłsudskiego i Wspólnej

- na rogu Piłsudskiego i Legionowej

- na pętli przy Legionowej

Co ważne, klienci mareckiego systemu będą mogli zostawiać rowery w warszawskich stojakach.

Na oferty potencjalnych wykonawców systemu czekamy do 3 lipca.

Propozycję nazw systemu zgłaszali mieszkańcy. Komisja konkursowa wybrała nazwę KołoMarek. I taka też znajdzie się na ramach rowerów.

Galeria

zdjecie: 111623
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry